Гуртки у сільських  школах

Гуртки у сільських школах

У Мачухах Полтавського району зібралися ініціативні групи Миргородської, Диканської та Мачухівської громад у рамках проекту «Активізація жінок та молоді для розвитку громад» у Полтавській та Сумській областях.

Йшлося, зокрема, про розвиток позашкільної освіти, адже гуртки та секції – ще одна можливість для дітей різнобічно розвиватися. У Мачухівській громаді позашкільна освіта – не новина. У школах функціонують мовні класи, працюють репетитори, яких бажаючі відвідують після занять. Але відсутні інші гуртки, які цікаві дітям: класи хореографії, співу, танців, спорту.
Аби виправити це становище, мачухівську ініціативну групу очолили 25-річні Дмитро Бондаренко та Анна Рубан з проектом розвитку позашкільної освіти. Автори ідеї провели опитування серед школярів у Мачухівській НВК. Виявилося, що більшість учнів середньої та старшої школи хотіли б відвідувати різні творчі гуртки. Діти виявили бажання займатися спортом та хореографією.
– Ми хочемо розвивати нашу громаду. Адже це і є наше майбутнє. Зараз ми тільки розробляємо проект, але налаштовуємося на кінцевий переможний результат, – говорить Дмитро Бондаренко.
Проект реалізує Полтавський обласний фонд ініціативи, який представляють Юлія Малько та Олександр Іваніна.
– Проводимо робочі семінари. Наприклад, учасники презентують свої проміжні напрацювання. Ми скоординовуємо їхні дії, адже колективний розум допомагає і підбадьорює, коли щось не виходить, – говорить Юлія Малько.
Окрім представлення своїх напрацювань, у Мачухах учасники презентували результати моніторингу проблем, які виникли, та працювали в режимі діалогу. Після семінару повернулися до своїх громад. Наступний крок – презентація результатів їх діяльності органам влади.
– Щоб це дійсно була співпраця між органами влади та ініціативними групами, результати дослідження мають стати основою нормативного документа. Наприклад, у Миргороді це програма поводження з твердими побутовими відходами, у Мачухах – розвиток позашкілля, – говорить Юлія Малько. – Такі проекти – своєрідна допомога місцевій владі. Люди готові співпрацювати з керівництвом, а не лише критикувати.
Сільський голова Мачухівської об’єднаної територіальної громади Валерій Білокінь зазначив:
– Працюю сільським головою 20 років і добре розумію важливість створення ініціативних груп у громадах. Адже молодь повинна визначати напрямок у роботі місцевого самоврядування.

Влада МИХАЙЛИК
Журналіст

 

Поділися:

Добавить комментарий