Гуска – найтурботливіша квочка

Гуска – найтурботливіша квочка

Навесні стартує розведення домашньої птиці. Цей процес клопіткий і забарний. А для того, щоб він був ефективний, варто знати чимало секретів. Зокрема, кандидат сільськогосподарських наук Іван БІДЯК радить, як правильно садити гуску на яйця та доглядати за малечею.
1. Усіх гусок-квочок краще садити одночасно, щоб молодняк був дружнім і добре приживався разом у стаді. Якщо якась гуска сіла раніше за інших, то під неї можна підкласти одне яйце, а коли інші гуски займуть свої місця у гніздах – замінити його на повноцінну кладку. Важливо пам’ятати, що запізнілу гуску з виводком вожак може не прийняти у стадо.
2. Важливо, що птахи можуть самостійно створити пару, в такому разі її не варто руйнувати – практично у 100% таких випадків птахи стають гарними батьками і добре піклуються про потомство. Самоорганізацію у стаді варто контролювати лише в тому випадку, якщо самки не приймають якогось самця, це помітно за поведінкою птахів – зазвичай вони починають клювати гусака, якого не приймають.
3. Садити квочок на гніздо краще звечора, щоб птаха за ніч звикла. Насиджування у гусей триває 38–40 днів.
4. Перший огляд гусячих яєць під час висиджування варто проводити на 7–8 день. За допомогою овоскопа чи іншого джерела світла слід оглянути їх на темні плями – яйця, у яких вони відсутні, можна викинути, оскільки в них немає зародка.
5. Годувати птицю потрібно раз на день. Їжі та води має бути вдосталь.
6. Варто слідкувати за процесом висиджування і видаляти несумлінних квочок, а їхні яйця підкладати в гнізда іншим гускам. Під гуску найоптимальніше підкладати 8–10 яєць.
7. Молодняк, який вилупився, слід зібрати в коробку або ящик і поставити у тепле місце (28–30°C). Залишати пташенят під квочкою до закінчення виведення не треба, адже вона їх може придавити. Дуже маленькі пташенята, а також із великим животом для розведення не годяться – їх слід вилучити. До квочки молодняк можна підпускати після завершення виведення.

Наталя КУЗЬО.
«Агробізнес сьогодні».

Поділися:

Добавить комментарий