«Хитрий» метод для томатів

«Хитрий» метод для томатів

Хочете отримати урожай помідорів швидше за сусідів – вдайтеся до пасинкування рослин на своїй городній ділянці. Багато садівників-аматорів нехтують цим прийомом і затягують строки отримання першого врожаю на тиждень, а то й більше. Пасинкування допомагає прискорити дозрівання плодів і підвищує товарний вигляд овочів.

Що ж являє собою пасинкування? Це – видалення бічних пагонів (пасинків), що виростають з надземної частини головного стебла багатьох культур. Пасинкування – бажаний захід при вирощуванні помідорів, соняшника, кукурудзи, насінників капусти, моркви і багатьох квіткових культур. У томатів пасинки видаляють, коли їх довжина не перевищує 5–10 см, у кукурудзи та соняшнику – 10–15 см. У насінників видаляють вегетативну поросль і пагони із вторинним цвітінням.
Ріст і розвиток пасинків залежить від культури, сорту, способу вирощування і, звичайно ж, від погодно-кліматичних умов. Найбільш важливим цей прийом є при вирощуванні помідорів, і від нього залежить не тільки кількість врожаю, а й отримання ранньої продукції. Особливо необхідне регулярне пасинкування при вирощуванні помідорів у захищеному грунті. У високих сортів залишають одне стебло, у низькорослих – два-три. Існують штамбові низькорослі сорти помідорів з самообмежувальною верхівкою, які не потребують пасинкування. Для отримання ранньої продукції помідорів при появі перших 2–3 грон обривають всі верхівки пагонів (точки росту). Тоді вся рослина починає працювати лише на врожай, а не на листя.
Пагони томатів (пасинки і верхівки), посаджені у вологу землю, швидко дають придаткові корені, вкорінюються. Однаково добре вкорінюються пагони різної величини – і малі, й великі, з уже утвореними суцвіттями і без них. Якщо пасинки посадити в парник і на час укорінення притінити, то терміни появи плодів можна значно скоротити. Рослини, вирощені з вкорінених пасинків, на яких уже утворилися суцвіття, здатні швидше зацвісти і дати врожай, ніж вирощені безпосередньо з насіння, висіяного в грунт. Цією порадою можуть скористатися всі, у кого було мало розсади, або частина висадженої не прижилася через посуху чи була знищена совкою. Тож замість того, щоб викинути відірвані пасинки, краще вкореніть їх і отримаєте додатковий урожай смачних та корисних плодів.

Н. ОСТАПЧУК,
агроном.

Добавить комментарий