Хліборобська праця результатом славна

Директор СТОВ “Мусіївське” Володимир Куркін.

Хліборобська праця результатом славна

У сільгосптоваристві “Мусіївське” Хорольського району, яке входить до агропромхолдингу “Астарта-Київ”, комплекс весняно-польових робіт розпочався із початком квітня. Тоді, коли прогріта сонцем земля визріла для того, щоб прийняти до свого лона добірне насіння, аби віддячити високим урожаєм. Високоякісне насіння цукрових буряків лягало в свіжостворену борозну точно, на запрограмованій відстані, зернина від зернини. У ці дні в господарстві вже завершено сівбу цукрових буряків, під які загалом у нинішньому році відвели 2,6 тисячі гектарів площ. На часі сівба соняшнику, а невдовзі розпочнуть сіяти й кукурудзу.

Весняний день рік годує

Високотехнологічне агроформування “Мусіївське” господарює на 10 тисячах гектарів площ, які обробляє на території 3 об’єднаних територіальних громад і 6 сільських рад Хорольського, Лубенського та Оржицького районів. У “Мусіївському” розвивають тваринництво, успішно функціонує й рільництво, про що свідчить минулорічний результат – агроформування зайняло І місце в агропромхолдингу “Астарта-Київ” у рослинництві.
– Це довгоочікуваний результат, до якого ми йшли тривалий час, – зазначив директор сільгосптовариства Володимир Куркін. – Пшениці ми зібрали на круг по 50 центнерів, кукурудзи – по 114 центнерів з гектара, а на окремих полях намолочували качанистої і по 136 центнерів. За цими досягненнями – щоденна копітка праця всього нашого дружного трудового колективу, якому під силу виконати завдання будь-якої складності.

Хліборобська праця результатом славна
Механізатор Андрій Миценко, головний агроном Олег Максименко

Щодо цьогорічних планів, то вони не менш амбітні. І для їх здійснення в агроформуванні виконуються усі необхідні технологічні передумови. Скажімо, посіви озимих культур, площею 2,8 тисячі гектарів, які вийшли із зими переважно в доброму та задовільному стані, своєчасно підживили азотними добривами. Тож нині триває активна вегетація рослин, і вони милують око насичено-малахітовою зеленню. На підготовлені з осені поля для сівби ярих культур внесено технологічно необхідну кількість добрив. До речі, тут щорічно вносять у грунт по 20 тисяч тонн органіки.
У день нашого перебування в “Мусіївському” на вирівняних, мов під лінійку, ланах господарства загалом працювало 8 потужних агрегатів, котрі закривали вологу в грунті, проводили передпосівну культивацію площ та посів цукрових буряків із одночасним внесенням ґрунтових гербіцидів.
– Один посівний агрегат, а це – потужний трактор “Кейс” і широкозахватна сівалка “Віл Річ” американського виробництва за добу засіває соняшником приблизно 146 гектарів. Механізатори працюють у тризмінному режимі, їх забезпечують безкоштовним харчуванням, – розповідає головний агроном господарства Олег Максименко. – У цьогорічній структурі посівних площ маємо ранні зернові культури, цукрові буряки, 1,2 тисячі гектарів соняшнику, 2,25 тисячі гектарів кукурудзи й 1 тисячу гектарів сої. 118 гектарів відводимо під багаторічні трави. А ще в цьому році, до речі, вперше, на 50 гектарах посіяли нут.
Механізатор із багаторічним досвідом Андрій Миценко, долучившись до нашої розмови на польовому стані, розповів, що працювати на “Кейсі” – справжнє задоволення. Це проста в управлінні високопродуктивна й досить надійна техніка з клімат-контролем у кабіні. За його словами, перш ніж виникла необхідність ремонтувати двигун трактора, він відпрацював 14 тисяч мотогодин, або 7 років.
Варто також додати, що в “Мусіївському” впроваджено GPS-систему “Дозор”, яка дозволяє в режимі реального часу з робочого кабінету спостерігати, де і як, на якому полі працюють механізовані агрегати.

Молоко у корови на язиці

Розвивають у сільгосптоваристві й тваринницьку галузь, бо тваринництво – це робочі місця для селян, а відтак і стабільне фінансове забезпечення їхніх сімей, і з цим у господарствах агропромхолдингу “Астарта-Київ” не можуть не рахуватися. На двох молочнотоварних фермах за безприв’язною системою й однотипним раціоном годівлі утримується 1600 голів великої рогатої худоби, з яких 750 – високопродуктивні корови червоно- та чорно-рябої молочної порід. Тваринницькі приміщення обладнані сучасними молокопроводами й танками-холодильниками. Минулого року в “Мусіївському” надоїли по 7 тисяч кілограмів високоякісного (жирність 4,2 – 4,5%, білок 3,4%) молока на кожну фуражну корову. Нині мають добові надої по 21,5 кілограма. Усе молоко вищим ґатунком реалізують на Яготинський молокозавод. Для того, щоб надої були високими, тут централізовано ведеться селекційна робота, постійно оновлюється тваринницьке стадо. Для різних вікових груп тварин складено спеціальний раціон годівлі, в основі якого силос, сіно, соєвий і соняшниковий шроти, інші вітамінні добавки. Дбають у господарстві і про належне утримання худоби, яке сприяє підвищенню надоїв.
Загалом, за словами керівника СТОВ Володимира Куркіна, у планах – подальший розвиток тваринництва, підвищення продуктивності корів, а відтак і рентабельності галузі загалом.

Соціальна відповідальність – передусім

Про те, що працівники сільгосптовариства мають повний соціальний пакет, здається, говорити зайве. Пристойною є і зарплата основних працівників, які в залежності від кваліфікації та місця роботи отримують від 100 до 200 тисяч гривень за рік. Господарство, згідно з Меморандумом про

Хліборобська праця результатом славна
Працівниці їдальні Марина Науменко, Тетяна Нор, Інна Колодяжна, Людмила Крутько.

співпрацю з місцевими громадами, сплачує по 100 гривень за кожен гектар орендованої землі до місцевих бюджетів. Але в реальності на соціальні потреби витрачаються значно більші кошти, запевняє заступник директора з соціального партнерства СТОВ “Мусіївське” Ігор Чмихало. Адже розчищення доріг від снігу взимку, надання транспорту для заготівлі дров чи підвезення вугілля, вивезення сміття під час благоустрою територій – усе це теж справа агроформування. Тільки на ямковий ремонт торік витратили 165 тисяч гривень по Мусіївській сільраді й понад 80 тисяч – по Новооріхівській. А ще – допомагають школам, дитсадкам, Будинкам культури. Зокрема останнім торік придбавали сценічні костюми й ноутбук, проектори та проекторні екрани, відремонтували й системи опалення в сільських клубах Кремянки та Стадні, що коштувало агроформуванню 66 тисяч гривень. Минулого року також збудували та ввели в експлуатацію 3 дитячих спортивних майданчики в селах Березівка, Вовчик і Піски. Пам’ятають тут і про ветеранів. Уже стало доброю традицією, вітаючи зі святами людей поважного віку, вручати їм продуктові набори. Фактично жодне свято чи спортивний захід не відбуваються за підтримки агроформування. Звертаються селяни до керівництва сільгосптовариства й зі своїми бідами чи радостями. Словом, тоді, коли у випадку форс-мажорних ситуацій, для вирішення якихось особистих питань, потрібні кошти. І їм тут ідуть назустріч. Чи то за оренду земельних паїв наперед за кілька років розрахунок проводять, чи в інший спосіб, але обов’язково вислухають і підтримають. До речі, розрахунок за оренду земельних наділів торік у “Мусіївському” складав 10 відсотків від оціночної вартості паю, а в цьому році складатиме 12%. Погодьтесь, це суттєвий додаток до сімейних бюджетів пайовиків. До того ж розрахунок за бажанням можна отримати грошима або сільгоспродукцією. Отримують селяни й 5 тисяч гривень як мотивацію за укладання договорів оренди.
Так живуть і працюють у сільгосптоваристві “Мусіївське”, з турботою про землю, про розвиток громади й добробут людей, які плекають землю й вирощують добірні врожаї, чим забезпечують продовольчу безпеку нашої країни.

Людмила ДАЦЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий