Ходить гарбуз  по городу...

Ходить гарбуз по городу…

Осінь можна полюбити лише за появу гарбузів – цих надзвичайно ніжних на смак і таких корисних овочів, які делікатно впливають на органи травлення та допомагають знижувати вагу. Це помаранчеве диво зберігається щонайменше до середини зими й дарує нам заряд вітамінів. Користь гарбуза і для дорослих, і для дітей настільки велика, що дієтологи рекомендують вживати його щодня.

Незважаючи на те, що гарбуз на 90% складається з води, він багатий на вітаміни А, С, Е, D, РР, К, групи В і рідкісний вітамін Т. До його складу також входять пектини, амінокислоти, білки, вуглеводи, клітковина, глюкоза, фруктоза, а також чи не всі мінерали: фтор, магній, мідь, кальцій, цинк, марганець, фосфор, йод. Упродовж року гарбуз добре зберігається при кімнатній температурі, і слід зазначити, що при цьому він не втрачає своїх корисних властивостей.
Цікавим є той факт, що за кількістю заліза гарбуз – переможець серед овочів, а цінність його білка (1 г на 100 г гарбуза) більша, ніж у перепелиних яєць. Крім того, він містить каротину в 5 разів більше, ніж морква. Каротин у нашому організмі перетворюється у вітамін А і діє як потужний антиоксидант.

Корисні властивості гарбуза

Він допомагає прискорити процеси засвоєння їжі та нормалізувати метаболізм, а вітамін Т, що міститься в гарбузі, перешкоджає накопиченню організмом жирових клітин, тому дієтологи рекомендують вживати гарбуз для нормалізації ваги. Через велику кількість каротину гарбуз корисний для зору та як засіб для загоєння ран, опіків і виразок. Гарбуз добре впливає на роботу кишківника, оскільки має послаблюючий ефект, а завдяки високому вмісту калію він поліпшує роботу серця та знижує ризик розвитку гіпертонії. Введення в раціон харчування страв із гарбуза допомагає при лікуванні таких захворювань, як туберкульоз, атеросклероз, закреп, діабет, подагра, жовчнокам’яна хвороба.
Гарбуз – сильний сечогінний засіб, тому лікарі рекомендують його при порушенні роботи нирок, серця і при набряках під час вагітності. Він виводить з організму холестерин, токсини, шлаки, допомагає розщеплювати каміння у нирках. Вживають гарбуз і для підвищення імунітету та профілактики вірусних, респіраторних захворювань. Гарбуз покращує потенцію у чоловіків і допомагає запобігти простатиту, а гарбузове насіння – сильний протигельмінтний і протипаразитарний засіб. Через заспокійливі властивості гарбуз добре впливає на нервову систему.
Також рекомендується вживати гарбуз при підвищених фізичних навантаженнях. Його широко використовують у дієтичному й дитячому харчуванні. М’якоть гарбуза рекомендують під час вагітності як природний протиблювотний засіб. Вживають гарбуз і при «морській хворобі». Відвар гарбуза з додаванням меду допомагає при нервових розладах і безсонні.
Серед його переваг – перешкода розвитку онкологічних захворювань, потужна боротьба зі старінням, поліпшення стану легень і серця, прискорення відновних реакцій. Сприяє оздоровленню серця також калій, на який багатий гарбуз. Він допомагає виводити рідину, тим самим прибирає набряки та знижує артеріальний тиск. Вітамін С – «активний борець» із застудами – зміцнює імунітет, допомагає боротися з вірусними інфекціями та з їх появою загалом.
Той, у кого на столі часто присутні гарбузові страви, має гарну пам’ять, міцно спить.

Косметична маска з гарбуза

Таку маску готують для різних цілей: омолодження та зняття вугрових висипань на обличчі й декольте, розкішного блиску й очищення волосся, зміцнення нігтів, у народній медицині – при опіках і наривах.
Рецепт маски з гарбуза: запечений у духовці плід звільніть від шкірки, а м’якоть потовчіть у пюре. Отриману кашку нанесіть на необхідну ділянку. При сухій шкірі необхідно додати до гарбузового пюре кілька крапель рослинної олії.

Насіння гарбуза

Насіння бореться з глистовою інвазією. А завдяки вмісту вітаміну Е воно уповільнює процеси старіння, позбавляє нас від зморщок і надає волоссю розкішний блиск. А ще – рятує від закрепів, виводить шкідливі речовини, дає полегшення гіпертонікам. Сам процес лузання гарбузового насіння розслаблює нервову систему і розважає. Найбільш корисне – насіння, підсушене в духовці.

Поділися:

Добавить комментарий