Хорольський інклюзивно-ресурсний центр першим в області отримав спецавтомобіль

Хорольський інклюзивно-ресурсний центр першим в області отримав спецавтомобіль

Ще рік тому родини хорольців, у яких ростуть дітки з особливими потребами, і не мріяли, що матимуть змогу отримувати необхідну їм допомогу фахівців, не виїжджаючи за межі свого району. Ситуація змінилася, відколи керівництво Хорольського району ухвалило рішення створити «Інклюзивно-ресурсний центр Хорольської районної ради» – освітній заклад, де б діти з особливими освітніми потребами мали можливість вивчати предмети на рівні з усіма дітьми, а також отримувати консультацію фахівців. Власне, за приклад взяли досвід сусідньої Польщі.

Ініціаторами ідеї стали заступник голови районної ради Р. Гловацький і начальник відділу освіти Хорольської РДА І. Потерайло. Підтримали задум голова райради В. Мартюк та депутати. Так, разом, і почали втілювати його в життя.
Рік тому на сесії районної ради ухвалили рішення про створення центру та про призначення його керівника. Пройшовши конкурсний відбір, директором центру стала І. Копайгора. Далі почалося облаштування закладу.
Головна мета центру – забезпечення рівних можливостей на здобуття дошкільної та середньої освіти всім дітям. В ІРЦ уже працюють практичний психолог І. Васецька, учитель- дефектолог Т. Гріневич, логопед В. Глова, які допомагають дітям з особливими освітніми потребами навчатися та соціалізуватися.
Тут опікуються дітьми з інвалідністю віком від 2 до 18 років. Фінансування закладу здійснюватиметься за рахунок бюджетних коштів, тож послуги центру будуть безоплатними.
Фахівці центру проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку з метою визначення освітніх потреб дітей, корекційно-розвиткові заняття, надають консультації батькам, педагогічним працівникам та здійснюють методичний, психологічний, логопедичний, дефектологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами. Попри те, що центр існує менше року, вже проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку понад 60 дітям. На даний час на базі інклюзивно-ресурсного центру послуги отримують 32 діток. Чистоту і затишок у приміщенні підтримує Т. Колінько. А нещодавно прийнято у штат і досвідченого, добросовісного водія С. Яковченка. Для центру придбано спецавтомобіль.
Нещодавно голова Хорольської районної ради В. Мартюк, виконувач обов’язків голови Хорольської райдержадміністрації С. Абрамов та начальник відділу освіти РДА І. Потерайло відвідали Інклюзивно-ресурсний центр, щоб вручити ключі від новенького спецавтомобіля для надання послуг діткам з особливими потребами.
Звертаючись до присутніх, керівники запевнили, що і надалі будуть надавати підтримку та всіляко сприяти розвитку закладу. Хорольський центр першим з-поміж інших подібних установ області отримав таку техніку, що може використовуватися як мобільний інклюзивний центр. Цей автомобіль зможе служити справжнім мобільним кабінетом. Працівники центру попередньо повідомлятимуть про пересування і роботу фахівців на виїзді, тож кожна дитина матиме змогу пройти обстеження та отримати фахову допомогу працівників ІРЦ. Новий автомобіль виготовлений згідно з нормативно-технічною документацією, вже готовий до експлуатації. Задні двері авто обладнані підйомником та спеціальним пристроєм для колісних крісел. Окрім сучасного обладнання, всередині авто є методично-дидактичні матеріали, іграшки, ігрова магнітна дошка тощо.
Обшивка сидіння пасажирів і водія виготовлена з екологічних матеріалів. На автомобілі наявні розпізнавальні знаки «Особа на інвалідному візку». До всіх сидінь є спеціальні кріплення для захисту і безпеки під час руху. Також авто містить спеціальне кріплення для фіксації крісла-візка.
Спецтранспорт придбано в рамках реалізації обласної програми «Опікуємося освітою» на 2017–2020 роки за кошти обласного і районного бюджетів.
Під час відвідин закладу посадовці ознайомилися з ходом виконання ремонтних робіт в приміщенні центру. В. Мартюк повідомила, що проект «Облаштування кабінету реабілітації та ігрового майданчика КП «Інклюзивного-ресурсний центр» переміг в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, тому наступного року за кошти обласного і районного бюджетів буде профінансовано придбання спеціального обладнання для потреб центру.

Наталія ВАТУЛЯ
Журналіст

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий