Храми, в яких  звучить молитва рідною мовою

Храми, в яких звучить молитва рідною мовою

Насиченим на важливі події став початок нинішнього літа для духовенства й парафіян багатьох храмів Полтавської єпархії Православної Церкви України. І події ці свідчать про впевнену розбудову українського православ’я на рідній землі: освячуються місця під спорудження нових церков; велелюдними урочистими богослужіннями вшановується пам’ять святих подвижників, які прикладом свого життя запалили незгасну свічу Христової віри в багатьох поколіннях українців.

Шістдесяту річницю із дня упокоєння святителя Луки (Войно-Ясенецького), архієпископа Сімферопольського, по-особливому урочисто вшанували в Диканьці, адже минулого року тут постав храм Православної Церкви України на честь цього подвижника. Нині продовжуються роботи з розпису церкви та спорудження іконостаса.
Богослужіння в день пам’яті святителя Луки, 11 червня, на території новозбудованого храму очолив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Його Високопреосвященству співслужили митрофорний протоієрей Микола Храпач, настоятель храму святителя Луки протоієрей Сергій Висланько, ієрей Володимир Василик. Після літургії було звершено молебень з акафістом до святого.
У проповіді владика Федір нагадав вірянам про життєвий подвиг святителя Луки Войно-Ясенецького – видатного професора медицини й архієпископа Сімферопольського та Кримського. Валентин Феліксович Войно-
Ясенецький (світське ім’я святителя) був хірургом зі світовим ім’ям, видатним вченим і богословом, він – автор понад пів сотні наукових праць і 12 томів проповідей, володів також хистом художника. Його життєвий шлях – взірець самопожертви заради допомоги простим людям. Богоборчий радянський режим довгі роки переслідував вірного Церкві пастиря – арешти, допити, заслання. Тільки в роки Другої світової війни йому дозволили відновити повноцінну медичну, наукову, а згодом і духовну діяльність.
«Святитель довів, що релігійність і наука поєднуються, і тому всі заперечення з боку науковців, атеїстів є абсолютно безпідставним небажанням приймати істину, яка є очевидною», – сказав архієпископ Федір.
Його Високопреосвященство подарував парафії ікону святителя Луки, в яку вмонтовані частинки мощей подвижника.
Православні віряни моляться святителю Луці про зцілення від тяжких хвороб, просять покровительства перед складними операціями.
***
НЕЩОДАВНо архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір відвідав парафію Ікони Божої Матері «Нечаяна радість» у Полтаві. Після Божественної літургії владика Федір звернувся з пастирським словом до вірян: «Ми маємо догмати нашої віри, які є вказівниками на шляху до спасіння. Якщо будемо їх дотримуватися і йти цим шляхом – врешті здобудемо єдність з Богом, освячення і вічне блаженне життя».
Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір також привітав диякона Олексія Сенчука з 90-річчям і вручив йому високу нагороду Православної Церкви України – орден Святого Миколая. Матінка Катерина Носенко, дружина настоятеля храму протоієрея Євгена Носенка, була відзначена єпархіальною грамотою.
Тепле спілкування парафіян та священства продовжувалося і після богослужіння.

(За матеріалами прес-служби Полтавської єпархії ПЦУ).

Поділися:

Добавить комментарий