ХV літня Універсіада України стартувала у Полтаві

ХV літня Універсіада України стартувала у Полтаві

Урочисте відкриття ХV літньої Універсіади України 2019/2020 рр. відбулось на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка у Міжнародний день студентського спорту.

Полтава приймала більше тисячі почесних гостей, студентів та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти з усієї України. Місцем зустрічі став Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, де відкрили традиційні спортивні змагання серед студентів, що проводяться Міжнародною федерацією студентського спорту, – Універсіаду 2019/2020 рр. До слова, в університеті масштабно відзначили Міжнародний день студентського спорту і презентували кілька новинок.
Початком заходів став чемпіонат України «Наукова еліта» з більярду «Триборство» серед науково-педагогічних працівників вищих закладів освіти. Чемпіонат відбувся у більярдному залі спорткомплексу ПолтНТУ.
Головною новиною стало відкриття нового факультету. На прес-конференції презентували роботу нового структурного підрозділу ПолтНТУ – факультету фізичної культури та спорту.
«Нам випала почесна місія приймати кращих спортсменів, ректорів вищих навчальних закладів. У березні, відкриваючи цей спортивний корпус, ми презентували перспективу відкриття нового факультету. 1 вересня ми здійснили перший набір на факультет фізичної культури і спорту. Цьому передували багаторічна системна робота і створення найкращої в області матеріально-технічної бази. Ми гарантуємо, що рухова активність і спортивні здобутки будуть на високому рівні», – прокоментував ректор ПолтНТУ, професор, керівник відокремленого підрозділу ВГО «Спілка студентського спорту України» («СССУ») Володимир Онищенко.
На факультеті фізичної культури та спорту навчається близько 300 студентів, діє три кафедри – фізичної культури і спорту, фізичної реабілітації та ерготерапії, фізичного виховання.
У надсучасному спортивному корпусі університету є лабораторії кіберспорту, сучасні зали спортивного більярду, спортивно-бальних танців, чирлідингу, настільного тенісу, стадіон, майданчики для гри у футбол, занять воркаутом. В університеті діє більше тридцяти спортивних секцій, де займаються понад 1500 студентів.
«З перших днів роботи факультету вже маємо своїх чемпіонів України, Європи та світу з більярду, пауерліфтингу і легкої атлетики. У напрямку підготовки спортсменів ми будемо рівнятися на кращих», – наголосив ректор ПолтНТУ.
* * *
Тепер в університеті додалась ще одна спортивна локація: відкрили майданчик для воркауту. Завдяки реалізації обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017 – 2020 роки, а також за безпосереднього сприяння у популяризації доступності спортивної інфраструктури депутата Полтавської обласної ради Геннадія Коваленка, голови постійної комісії обласної ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій і начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександра Буцького придбані тренажери, а університет виконав роботи з благоустрою. На новому майданчику встановили гімнастичний комплекс, що включає дев’ять вертикальних опорних стовпів, рукохід, чотири перекладини, пару гімнастичних кілець і спортивні бруси, а також 8 вуличних тренажерів для занять на свіжому повітрі.
* * *
Офіційне відкриття Універсіади відбулося на спортивному майданчику. На численних спортивних локаціях презентували різні види спорту, які входять до програми змагань. Гостей чекали показові виступи, майстер-класи та розіграші спортивних призів від ВГО «Спортивна студентська спілка України» (футбольні, волейбольні м’ячі, боксерські рукавички, шахи тощо). У масштабному параді взяли участь представники спортивних делегацій закладів вищої освіти України з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.
Учасників вітали почесні гості. Президент ВГО «СССУ», ректор Національного університету фізичного виховання та спорту України Євгеній Імас оголосив про початок Універсіади 2019/2020 рр.
«На сьогодні за результатами чемпіонатів ми – країна №1 у Європі за розвитком студентського спорту», – підкреслив Роман Греба, президент ВГО «Українська федерація учнівського спорту».
Голова комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Вадим Стеценко побажав, щоб студенти вишів підкорювали не лише наукові, а й спортивні вершини, власним прикладом показували молоді, що рухова активність та спорт – це круто!
* * *
Універсіада 2019–2020 рр. проводиться у чотири етапи: I етап – змагання у закладах вищої освіти; II етап – територіальні змагання; ІІІ етап – всеукраїнські зональні змагання з ігрових видів спорту та інших видів спорту; IV етап – фінальні змагання.
Майстер спорту із чирлідингу, багаторазова переможниця чемпіонатів України Тетяна Синиця разом зі своїми вихованками провели всеукраїнський флешмоб з «Jump Squats». Тисячі учасників у кожній області України одночасно підстрибували з напівприсяду 24 рази – рівно стільки, скільки золотих медалей здобули на усіх міжнародних змаганнях українські студенти. До флешмобу долучилися і почесні гості свята, і студенти, і викладачі.
Святкування продовжилось нагородженням переможців ХІV літньої Універсіади України, яка проходила з вересня 2018 по червень 2019 року. У всеукраїнських фіналах взяли участь майже чотири тисячі студентів із 116 закладів вищої освіти. До програми змагань входили такі види спорту: баскетбол, водне поло, волейбол, спортивна та художня гімнастика, дзюдо, легка атлетика, плавання, регбі, стрільба з лука, стрибки у воду, настільний теніс, футбол. У змаганнях визначились три загальнокомандні першості закладів вищої освіти у шести категоріях і, відповідно, серед територій України по трьох групах. Переможців урочисто нагородили кубками та дипломами.
Майстра спорту України міжнародного класу, багаторазову чемпіонку України, Європи та світу, багаторазову рекордсменку України з пауерліфтингу, магістрантку факультету фізичної культури та спорту ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка Дарію Бражник нагородили Подякою комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України за вагомий особистий внесок у розвиток студентського спорту, піднесення міжнародного авторитету України.

Медіа-центр ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка.

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий