Хвойні посестри

Хвойні посестри

Під час тривалого циклу Новорічно-Різдвяних свят оселі українців прикрашає зазвичай сосна. Щоправда, називаємо ми її ялинкою. Не тому, що не розуміємося на хвойних порадах. Просто віддаємо данину традиції і її головному символу.
Утім, за бажанням, можна придбати й справжню ялину чи навіть ялицю. Головне – заздалегідь добре розібратися з перевагами та недоліками цих посестер, щоб під час їхнього святкового гостювання у вашому помешканні не виявити жодних неприємних сюрпризів.

Ялина. Серед переваг ялини – сильний характерний аромат. Покупці з приємністю оцінять також відносно невелику вагу цього деревця, принаймні принести його з ялинкового базару додому не складає жодних труднощів. На увагу заслуговує і форма ялинки – її гілки розташовуються густо й симетрично, що дозволяє перетворити прикрашене зі смаком дерево майже на казкове.
Недолік ялинки – дуже густі й не на жарт колючі голки. Чіпляти на них іграшки доведеться мало не в рукавичках. Ще прикріше, що зрубана ялинка виглядає красунею лише лічені дні, а потім починає обсипатися.
Сосна. Голки сосни набагато довші й м’якші, ніж голки ялини. Прикрашати це деревце простіше. Мами можуть бути спокійними, навіть коли до чарівного процесу залучені малі помічники.
Звичайно, зрубана сосна також обсипається, але відносно повільно. Це дерево має навіть сильніший хвойний аромат, ніж ялинка, однак аромат сосни великою мірою пов’язаний із виділенням великої кількості липкої смоли – живиці. Отож таку хвойну гостю слід з обережністю вносити до будинку й розташовувати в помешканні – особливо якщо інтер’єр виконаний у білому кольорі.
Дехто відмовляється від придбання сосни також з огляду на її «габарити» – навіть для невеликого деревця потрібно виокремити в кімнаті чимало вільного місця.
Ялиця. Цю красуню можна назвати справжньою королевою хвойної родини. Її пишні гілки надають дереву пречудового вигляду. Ялиця не тільки не колюча, а й дуже стійка до обсипання. Певні претензії до неї можуть бути хіба що через відсутність традиційного аромату.
Однак купують ялицю рідше за сосну та ялину зовсім з іншої причини – вона коштує значно дорожче. Зекономити вдасться, якщо придбати не деревце, а композицію з кількох гілочок.
Універсальні рекомендації. Вибираючи новорічну красуню, звертайте увагу на те, щоб колір хвої був насичено зеленим. Бувають випадки, що й свіжозрубані ялинки мають жовтуватий відтінок, це пояснюється бідністю ґрунтів, на яких вони вирощувалися. Але в будь-якому разі така ялинка скине хвою дуже скоро.
Навіть тримаючи в руках соковито-зелене деревце, не втрачайте пильності. Не завадить кілька разів легенько постукати стовбуром об землю, щоб переконатися, що хвоя не обсипається і, значить, ялинка зможе радувати вас тривалий час.
Пам’ятайте, що гілки повинні бути еластичними. У нещодавно зрубаної ялинки вони легко гнуться. Якщо ж деревце вже давно чекає на покупця, при спробі згинання гілки хрустітимуть.
Уважно вивчіть також стан зрізу на стовбурі. Якщо на ньому є облямівка темного кольору шириною кілька сантиметрів, дерево матиме привабливий вигляд недовго.
До часу встановлення в помешканні куплену ялинку краще зберігати на холоді. В кімнаті для неї необхідно вибрати місце подалі від батарей опалення, комина чи обігрівачів.
Якщо відмовитися від традиційної підставки-хрестовини й поставити ялинку в ємність з водою, буде можливість її підживити. Для цього у воду додають 2 таблетки аспірину, 1 чайну ложку цукру і 0,5 чайної ложки солі. Два тижні деревце почуватиметься непогано.
Інший варіант – використати для встановлення ялинки відро з піском. Пісок також бажано поливати згаданим розчином.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий