Хворобу Альцгеймера не можна вилікувати. Адже поки що немає ефективних ліків, здатних уповільнити невблаганний прогрес цього захворювання, повідомляє Центр гігієнічної освіти населення.
На ранніх стадіях ця хвороба стає причиною погіршення пам’яті і функціонального стану організму, а потім викликає прогресуючу деменцію.
Є ефективні методи знизити ймовірність розвитку цього захворювання, відстрочити його початок і уповільнити темпи прогресування. В абсолютній більшості випадків хвороба Альцгеймера вражає людей старше 65 років. Це можна пояснити процесами старіння мозку, але можна зменшити ризик її розвитку, якщо своєчасно вжити відповідних заходів.
Високий рівень холестерину й артеріальна гіпертензія – це два найзначущіших фактори ризику розвитку хвороби Альцгеймера. Привівши в норму показники ліпідів крові і артеріальний тиск, можна значно знизити ймовірність розвитку захворювання.
При діагностуванні хвороби Альцгеймера слід починати лікування, яке допомагає зберегти здатність справлятися зі щоденними справами й уповільнює розвиток порушень пам’яті. У людей із розладом пам’яті повинна бути близька людина, яка може допомогти в повсякденні, а також у вирішенні юридичних чи фінансових питань.
Хвороба Альцгеймера впливає на пам’ять, орієнтування у просторі, швидкість мислення і реакції.
Єдина можливість зберегти гостроту розуму – освоювати нові навички та знання. Учіться грати в шахи, вчіться грі на музичних інструментах, вивчайте іноземну мову, заучуйте вірші, тренуйте свій мозок, не давайте йому лінуватися!
Захищайте голову від травм. Доведено, що травми голови, отримані в будь-якому віці, значно підвищують ризик хвороби Альцгеймера. Тож будьте максимально уважні при їзді на велосипеді або мотоциклі, завжди одягайте захисну каску. Слідкуйте за безпекою свого будинку, часто травму можна отримати, спіткнувшись об край погано застеленого килима або послизнувшись у ванній.
Вибирайте такі види активності, які поєднують у собі вправи для зміцнення серцево-судинної системи й силові вправи для розвитку м’язів. Для початку підійдуть ходьба або плавання. Або виконуйте кардіо – вправи по 30 хвилин 5 разів на тиждень. Плавайте, бігайте, або займайтесь у будинку на біговій доріжці, підійде будь-яка активність, при якій частішає серцебиття. У будь-якому випадку перед тим, як приступити до регулярних занять спортом або змінити їх графік, проконсультуйтесь зі своїм лікарем для визначення оптимальних навантажень.
Зберігайте спокій. При стресі в організмі виділяється гормон, який негативно впливає на здоров’я, у тому числі й на активність головного мозку. Виберіть заняття, яке допоможе вам заспокоїтися. Спробуйте зайнятися йогою, медитацією, приймайте теплі ванни, гуляйте на природі або виконуйте дихальні вправи.
https://kurs.com.ua/
