Хвороба Лайма: симптоми та лікування небезпечної інфекції

Хвороба Лайма: симптоми та лікування небезпечної інфекції

В Україні через аномально теплу погоду взимку активізувалися кліщі. Ці комахи можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю людини, бо є переносниками небезпечних інфекцій.
Зокрема укуси кліщів можуть заразити людину такими неприємними й небезпечними недугами, як хвороба Лайма (бореліоз), гранулоцитарний анаплазмоз, моноцитарний эрлихиоз, кліщовий енцефаліт та інші. Бореліоз вражає шкіру, нервову систему, серце, суглоби. До речі, дослідження показали, що до 20% кліщів на території України вражені бореліозом (хвороба Лайма).
Виявити кліща, що присмоктався до тіла людини, не завжди вдається швидко – ці кровопивці можуть кілька днів «гостювати» на шкірі, залишаючись непоміченими й рости в розмірах. Тож будьте обачними під час перебування в лісопарках, на природі, загалом під деревами.

Чим небезпечна хвороба Лайма (бореліоз)?

Інфекційна хвороба передається людині під час присмоктування чорноногих кліщів до шкіри. Активність нападів припадає на травень-червень та серпень-вересень.
Кліщів менше на природі в сонячну спекотну погоду та більше – в прохолодну й похмуру. Ці мізерні комахи можуть потрапити у вашу оселю навіть разом із букетом квітів чи домашніми улюбленцями.
Хворобу Лайма спричинюють борелії, яких переносять виключно кліщі. Зараження відбувається, коли комаха впорскує слину в ранку. Щороку в Україні фіксують до 1500 випадків зараження на бореліоз.
Початкові симптоми хвороби Лайма проявляються протягом 5–11 днів після моменту укусу, стільки триває інкубаційний період. Перші ознаки нагадують симптоми грипу. Переважно місце укусу сильно напухає, з’являється червона пляма, може відбутися параліч лицьового нерва.
Несвоєчасне звернення до медиків може обернутись «букетом» серйозних хронічних захворювань – від болю в суглобах і проблем з нервовою та серцево-судинною системами до неврологічних розладів. Бореліоз може призвести навіть до інвалідності.

Профілактика

Аби не стати жертвою кліща, варто дотримуватись кількох простих порад.
1. У своєму дворі вдома або на дачі регулярно косіть траву, адже кліщі, як правило, живуть не тільки в лісах і полях, а й у дворах, у траві.
2. Подбайте про одяг на природі чи на прогулянці у парку. Варто одягати щось на голову, світлий однотонний одяг із довгими рукавами й довгі штани, які щільно облягають тіло, – на світлому легше виявити кліща, а одяг, що облягає, захистить від проникнення комахи на шкіру.
3. Щодня оглядайте себе, дітей та домашніх улюбленців на наявність кліщів. Огляд варто повторювати кожні 2 години прогулянки та після того, як повернулись додому. Також перевірте усі речі, які принесли з прогулянки, – сумки, пледи та інше.
4. На природі для відпочинку краще очистити місце від сухої трави, гілок, хмизу.
5. Використовуйте для захисту від цих небезпечних комах аерозолі та креми, які відлякують кліщів.

Поділися:

Добавить комментарий