І що це було?.. «Дніпро-1» – «Ворскла» – 5:1

Поєдинок у місті Дніпро був центральним матчем 16-го туру першості УПЛ, адже у ньому в очному протистоянні зійшлися команди, що ведуть боротьбу за медальну зону чемпіонату. Напередодні гри ніщо не передбачало розгрому, який «дніпряни» вчинили «Ворсклі», адже «біло-зелені» вже кілька матчів поспіль демонстрували непогану гру, упіймали кураж і мали виходити на поле із гарним настроєм, адже у попередньому поєдинку розтрощили «Маріуполь» з рахунком 5:1.

На жаль, саме такий рахунок було зафіксовано на табло і у звітному матчі. Але тепер п’ять м’ячів із сітки своїх воріт довелося виймати полтавцям. Гра «Дніпро-1» – «Ворскла» принесла кілька цікавинок для любителів статистики, зокрема Дмитро Різник увійшов у клуб «антипенальтистів», але на цьому для полтавських вболівальників позитив і закінчився.
Перший м’яч у ворота «Ворскли» влетів, коли таймер відрахував лише 8-му (!) секунду матчу (хоча офіційний сайт УПЛ повідомляв про те, що гол було забито на 10-й секунді). Скориставшись помилкою захисту полтавців, рахунок «розпечатав» Гуцуляк. Неймовірне співпадіння, але рекорд найшвидшого гола за весь час існування Української Прем’єр-ліги (та ж 8-ма секунда) був встановлений у 2016 році Романом Яремчуком (який тоді грав за «Олександрію»), і забив він м’яча… саме у ворота «Ворскли».
Але повернемося до звітного поєдинку. Була надія, що полтавці зберуться і відіграються. Адже пропустили – то й пропустили. Прикро, але буває. Та надалі гра «Ворскли» стала викликати все більше занепокоєння. І добре, що «Дніпро» не довів рахунок до розгромного вже у першій половині матчу. Та пані Фортуна поки що «грала» за полтавців, тож на перерву команди пішли за мінімальної переваги господарів майданчика – 1:0.
Початок другого тайму взагалі подарував надію полтавським вболівальникам, адже у футболі досить часто спрацьовує правило «не забиваєш ти – забивають тобі». А Довбик на 50-й хвилині гри не зміг переграти Різника під час реалізації пенальті. До речі, це вже четвертий одинадцятиметровий поспіль, який супротивникам не вдається забити у ворота нашого голкіпера. Раніше в українській першості по чотири рази поспіль не забивалися пенальті у ворота, які захищали лише чотири воротарі – Валерій Воробйов, Віталій Постранський (який теж свого часу захищав кольори «Ворскли»), Ігор Шуховцев та Рустам Худжамов. І ось Дмитро Різник доєднався до цього почесного клубу «антипенальтистів».
Здавалося, от зараз «біло-зеленим» вдасться переломити гру. Та натомість розпочався суцільний жах. Чи не у наступній атаці Довбик «виправився» і засвітив на табло рахунок 2:0. Ще за кілька хвилин полтавці «загралися» з передачами воротарю у власному штрафному майданчику. Замість того, щоб просто подалі винести «кулястого», Різник (уже вкотре у цьому році) вирішив вразити супротивників обводкою… Як підсумок, втратив м’яч, і Довбик оформляє дубль – 3:0. Загалом же з 52-ї по 62-гу хвилину гри «Ворскла» примудрилася пропустити чотири (!) м’ячі. Рахунок до розгромного довели Піхальонок і Гуцуляк. Все, на що спромоглися полтавці, це відіграти один гол. На 84-й хвилині матчу, коли «дніпряни» вже трохи розслабилися і також вирішили зайнятися перепасовкою біля своїх воріт, вдало зіграв Кравчук – 5:1. І, відверто кажучи, «біло-зелені» саме на такий результат й «награли».
Хоча на післяматчевій прес-конференції асистент головного тренера «Ворскли» Олександр Омельчук зазначив, що тренерський штаб не робить трагедії з цієї поразки: «За три дні до матчу в нас захворіли троє гравців: температура була в Степанюка, Тілля, Кушніренка. У нас обойма 12–13 футболістів. Грають одні й ті ж, накопичується втома, і сьогодні це відчувалося. «Дніпро-1» був значно свіжішим, а нам було дуже важко. Ще й пропустили швидкий гол. У другому таймі, мабуть, дався взнаки клас суперника, який сьогодні заслужив перемогу. А нам треба з цієї ситуації виходити. Юрій Вільович [Максимов] сказав хлопцям, що трагедії ми не робимо. Нам не вистачило, напевне, свіжості. У другому таймі випустили п’ятьох хлопців з молодіжного складу, щоб зберегти гравців, які перебували на жовтих картках перед матчами з «Рухом» і «Львовом». До того ж суперник пресингував і заслужено переміг. Так, рахунок великий, я згоден. Та є ще дві гри. Їх маємо провести гідно, щоби піти на перерву в хорошому настрої».
* * *
За «Ворсклу» у звітному поєдинку грали: Різник, Чеснаков, Тамм, Яворський (Челядін, 46), Пердута (Павлюк, 71), Пуцлін, Тілль (Кравчук, 67), Якубу, Пешич, Кане (Кравчук, 78), Рангел (Амількар, 70).
Результати інших матчів 16-го туру: «Маріуполь» – «Львів» – 0:1, «Минай» – «Динамо» – 0:2, «Чорноморець» – «Десна» – 0:1, «Інгулець» – «Шахтар» – 0:1, «Рух» – «Металіст 1925» – 2:0, «Колос» – «Верес» – 1:0, «Олександрія» – «Зоря» – 0:1.
Завдяки більш ніж переконливій перемозі «Дніпро-1» закріпився на третій сходинці турнірної таблиці. До того ж поразкою «Ворскли» повною мірою скористалася й луганська «Зоря», яка мінімально переграла «Олександрію» і посунула полтавців ще на щабель нижче. Перед наступним поєдинком з «Рухом», який полтавці проведуть на виїзді, «Ворскла» посідає п’яте місце. Сподіваємося, наступної суботи, 4 грудня, «біло-зеленим» вдасться реабілітуватися. Початок матчу «Рух» – «Ворскла» – о 17-й годині.