І все ж Україна з медаллю!

І все ж Україна з медаллю!

Як уже повідомляла наша газета, букмекерські контори напередодні Олімпіади у Пекині не вірили в те, що збірна України завоює хоча б одну медаль на головних зимових змаганнях чотириріччя. Але в те, що наші атлети не повертатимуться на Батьківщину без нагород, вірили мільйони українських вболівальників. І ми виявилися правими!

Чемпіон попередньої Олімпіади у корейському Пхенчані український фристайліст Олександр Абраменко посів друге місце в акробатиці, поступившись лише господарю змагань – китайцю Ці Гуанпу і випередивши одного з тих, на кого ставили ті ж букмекери, спортсмена з команди ОКР (Олімпійський комітет Росії) Іллю Бурова. Нагадаємо, що через допінгові скандали спортсмени з Російської Федерації були позбавлені права виступати під прапором своєї держави.
До речі, здобув медаль Олександр в один з найнапруженіших днів ескалації Російською Федерацією ситуації на кордонах України – 16 лютого. Сам Абраменко так прокоментував свій здобуток для України: «Дуже щасливий. Особливо приємно вибороти олімпійську медаль для України, для співвітчизників у День єднання. Змагання в Пекіні були дуже важкими. Дуже холодно, ситуація з COVID-2019… Ця медаль – для всієї нашої країни та кожного українця!
Міф про прапороносців? Як ви знаєте, існує багато міфів щодо того, що це погана прикмета. Однак судіть самі – я виборов медаль. Тож нести прапор рідної держави – це велика честь та гордість!».
* * *
Пекінська «ковідіада», як охрестили її українські вболівальники і журналісти, справді стала чи не «фільмом жахів» для українських атлетів. Через надзвичайно жорсткі ковідні обмеження велика кількість наших спортсменів була або «вибита» з тренувального графіка, або ж і взагалі не змогла взяти участь у змаганнях. Інші ж перебували у постійному страху отримати «позитив» і собі. Як вже розповідала «Зоря Полтавщини», найбільшу кількість позитивних тестів китайці виявили якраз серед наших фристайлістів та біатлоністів – команд, які мали реальні можливості поборотися за нагороди. І якщо фристайлістам в особі Олександра Абраменка все ж вдалося піднятися на п’єдестал пошани, то наші стріляючі лижники цьогоріч залишилися без нагород. Але варто відзначити Юлію Джиму, яка в трьох із чотирьох особистих дисциплінах фінішувала у десятці найкращих в світі (7, 8 і 10 місця) а в четвертій гонці посіла 13-те місце. Особливо запам’яталася гонка з масовим стартом, яка завершувала жіночі біатлонні змагання. На тринадцятиградусному морозі, що в умовах висококогір’я, де розташовано стадіон, відчувався як –20 градусів за Цельсієм, при ураганному вітрі, та ще й після падіння на першому ж колі, наша спортсменка відстрілялася найкраще з усіх супротивниць, але, на жаль, цього виявилось не досить для медалі. Та, як би там не було, – браво, Юля!
* * *
Єдина срібна нагорода прапороносця нашої збірної в Пекині Олександра Абраменка дозволила українській збірній посісти 26-те місце у загальному заліку Олімпійських ігор. А для всієї України вона була на вагу «золота», адже нагороди у зимових Олімпіадах, на відміну від літніх Ігор, завойовують атлети зі значно меншої кількості країн. Для порівняння: українські олімпійці на літній Олімпіаді в Токіо загалом вибороли 19 медалей («золото», шість срібних і 12 бронзових нагород), але у підсумку посіли лише 44-те командне місце.
Пекінська олімпіада завершена! Чекаємо на перемоги на Олімпійських іграх-2026, які, на відміну від двох попередніх, відбудуться у Європі, а саме – в Італії.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий