І знову гойдалки…

«Верес» – «Ворскла» – 1:1

Після двох впевнених перемог над «Рухом» і «Львовом» фанати «Ворскли» розраховували, що «біло-зелені», які реабілітувалися після «вильоту» з Ліги Конференцій і, здавалося б, спіймали кураж, привезуть три очки зі своєї першої виїзної гри у цьому сезоні Української Прем’єр-ліги. Та гра «ворсклян» у протистоянні в Рівному знову засмутила полтавських вболівальників.

Про перший тайм поєдинку з «Вересом» взагалі майже немає чого й розповісти. Це був швидше антифутбол у виконанні обох команд. Величезна кількість помилок і майже повна відсутність не лише гольових моментів, а навіть ударів по воротах – фактично все, чим запам’яталися перші 45 хвилин матчу. Справедливості заради варто зазначити, що навіть по такій грі «Ворскла» все ж мала можливість «забити у роздягальню». Полтавцям нарешті вдалася фірмова швидка контратака, і, якби м’яч після сольного проходу та гарного прострілу від Степанюка потрапив до Тілля, хто знає, яким би був остаточний результат гри. Але не склалося – захисник «Вереса» вибив м’яч на кутовий.
Враженнями від другого тайму в бліц-інтерв’ю після гри поділився асистент головного тренера «Ворскли» Олександр Омельчук. Як повідомляє офіційний сайт ФК «Ворскла», він зазначив: «Обидві команди провели досить конструктивний другий тайм. Створювали вдосталь моментів. Ми першими відкрили рахунок, але господарі блискавично відігралися після розіграшу «стандарту». Якубу не встежив за своїм опонентом. Десь пощастило, що господарі поля не реалізували свій пенальті. Не можу сказати, що ті, хто з’явився на заміну, зіграли гірше, ніж ті, хто був на полі до цього, але підсилити гру вони також не зуміли».
З цими словами можна погодитися хіба що стосовно початку другого тайму. Так, розпочалася друга половина гри досить активно. На 47-й хвилині полтавці забили швидкий гол. Челядін прорвався до карного майданчика «Вереса», де його зупинили з порушенням правил. До одинадцятиметрової позначки підійшов Тілль і не схибив (хоча воротар рівнян був близький до того, щоб врятувати свою команду). На табло з’явилися такі приємні для полтавців цифри – 0:1.
Та вже за сім хвилин «Верес» відігрався – після подачі кутового відзначився Солдат (1:1). А ще за кілька хвилин «Ворскла» ледь не пропустила вдруге. Арбітр вирішив, що буде справедливо, якщо «Верес» отримає свій шанс забити з одинадцятиметрової позначки. Але, на щастя для «біло-зелених», своїм шансом реалізувати досить суперечливий пенальті не скористався Сергійчук – м’яч потрапив у поперечку, а гравець «Вереса»… особисто пішов на добивання, що заборонено правилами. Після цього «сплеску» полтавці й рівняни створили хіба що по одному «напівмоменту» біля воріт супротивників наприкінці гри, тож назвати всю другу половину матчу у виконанні обох команд «досить конструктивною» – мабуть, перебільшення.
Як би там не було, «Ворскла» вчетверте поспіль не програє на старті сезону УПЛ, жодного разу ще не залишала ігровий майданчик без голу і є одним із лідерів за результативністю. Рахунок матчу цілком справедливий, адже жоден із клубів на перемогу «не награв». Є черговий заліковий бал – і добре. Але гра у виконанні «біло-зелених» знову викликала певне занепокоєння. У перших турах чемпіонату жереб звів «ворсклян» з далеко не найсильнішими супротивниками. Надалі набирати очки буде все важче і важче.
У звітному поєдинку за «Ворсклу» грали: Різник, Пердута, Чеснаков, Тамм, Якубу, Скляр (Есеола, 87), Пуцлін, Челядін, Кане (Вакула, 69), Тілль, Степанюк (Пешич, 77).
Результати інших матчів 4-го туру: «Шахтар» – «Металіст 1925» – 2:0, «Зоря» – «Минай» – 1:1, «Десна» – «Дніпро-1» – 2:1, «Колос» – «Рух» – 1:1, «Львів» – «Олександрія» – 1:1, «Маріуполь» – «Чорноморець» – 2:3. Поєдинок «Інгулець» – «Динамо» через товариську гру киян з одним із грандів європейського футболу – італійським «Інтером» («динамівці» програли 0:3) було перенесено на 18 серпня. Матч завершився, коли цей номер «Зорі Полтавщини» вже було підписано до друку, але на турнірне становище полтавців він вплинути не міг. Після четвертого туру, втративши очки у Рівному, «Ворскла» опустилася на четверту сходинку турнірної таблиці. В наступному поєдинку, який відкриватиме п’ятий тур чемпіонату Прем’єр-ліги, полтавці вдома прийматимуть «Металіст 1925». Початок матчу – о 19:30 у п’ятницю, 20 серпня.