І знову «зачаровані» 2:2…

Бойова нічия у матчі «Ворскла» – «Десна»

Феєричну гру подарували вболівальникам минулої неділі, 12 вересня, полтавська «Ворскла» та чернігівська «Десна». В елітному дивізіоні українського футболу ці команди є принциповими суперниками і в минулій першості УПЛ до останнього туру боролися поміж собою за вихід у єврокубкову зону. Подібна ситуація складається й у нинішньому чемпіонаті. До гри у Полтаві клуби підійшли, посідаючи четверту і п’яту сходинки турнірної таблиці, до того ж «Десна» була розлючена двома поспіль розгромами з рахунком 0:4 від «Динамо» та «Вереса», а «Ворскла» прагнула реабілітуватися після прикрої поразки від «Зорі».

І матч на арені імені Олексія Бутовського, без сумніву, вдався, більшість футбольних фахівців називають його кращою грою туру, а можливо, і всієї першої чверті чемпіонату УПЛ. На жаль, підсумок протистояння дещо розчарував полтавських вболівальників, але насолоду від перебігу подій на полі й драматургії поєдинку справжні фанати футболу, безперечно, отримали. Та про все по порядку.
Початок першого тайму був для «Ворскли» вкрай вдалим. Уже перший удар по воротах чернігівців вивів «біло-зелених» уперед. Пуцлін «замкнув» подачу Скляра з правого флангу і на 4-й хвилині матчу на табло з’явилися цифри 1:0. Після швидкого пропущеного голу гості розгубились, і закономірним результатом цього став другий м’яч полтавців, який на 17-й хвилині гри «оформив» Степанюк. До речі, асистував йому все той же Скляр, який продемонстрував своє вміння швидко проаналізувати ситуацію на полі (2:0). «Десна» відверто «попливла», здавалося, недалеко і до чергового розгрому, але…
На жаль, уже вкотре в цьому сезоні полтавці продемонстрували певну психологічну нестійкість. Чи то «біло-зелені» вирішили, що справу зроблено і розслабилися, чи то, навпаки, не очікували такого легкого початку зустрічі і занервували, побоюючись пропустити м’яч, але вже за 10 хвилин грандіозний провал одразу кількох гравців на лівому фланзі призвів до перехоплення м’яча Волошиним, далі був вихід віч-на-віч із Різником і… 2:1. Як то кажуть, полтавці вкотре самі собі «привезли гол на рівному місці».
На 30-й хвилині гри, у супроводі шаленої підтримки трибун, вирішити долю матчу мав можливість Степанюк. «Десна» знову «провалилася» у захисті, залишивши вільним нашого нападника у центрі свого карного майданчика, але постріл Руслана влучив у штангу. А вже за дві хвилини глядачі побачили (як з’ясувалося пізніше) останній гол в цьому матчі. На жаль, у наші ворота. Вчергове спрацював неписаний футбольний закон: не забиваєш ти – забивають тобі. Цього разу «пожежа» запалала на правому фланзі захисту «Ворскли». І знову невпевнена гра полтавців призвела до виходу гравця гостей сам на сам із нашим голкіпером. Удар… і рахунок став рівним (2:2). У чернігівців відзначився Безбородько. Судді вирішили, що він не був у положенні «поза грою», і, найімовірніше, так воно і було.
Другий тайм пройшов «на зустрічних курсах», на початку домінували полтавці, але свою команду виручав воротар чернігівців, а вже на 60-й хвилині прийшов час рятувати власні ворота і Дмитру Різнику. Команди обмінювалися небезпечними атаками до останніх хвилин гри, але захисні бастіони обох суперників встояли, за що здебільшого як «Ворскла», так і «Десна» мають дякувати саме своїм голкіперам. У підсумку – красива нічия, яка, звичайно, має дещо гіркий присмак для полтавців. А рахунок 2:2 взагалі стає для «ворсклян» якимось зачарованим.
Не приховував свого розчарування на післяматчевій прес-конференції і коуч «Ворскли» Юрій Максимов: «Якщо ми не виграли – отже, не впоралися. Іншого завдання немає – виходити та вигравати. Ведучи в рахунку 2:0, команда здалася. Треба доводити гру до перемоги, виграючи вдома у два м’ячі. З самого початку чемпіонату такі моменти – ведемо в рахунку, а потім граємо внічию. Це вже не вперше, коли 2:2. Десь майстерності не вистачає. Робимо ті помилки, які не повинні робити».
Кольори «Ворскли» у звітній грі захищали: Різник, Пердута, Чеснаков, Бондаренко, Якубу (Яворський, 46), Скляр (Вакула, 59, Кравчук, 84), Пуцлін, Челядін, Тілль, Ранжел (Пешич, 68), Степанюк.
Результати інших матчів 7-го туру: «Олександрія» – «Інгулець» – 1:0, «Рух» – «Зоря» – 1:1, «Металіст 1925» – «Динамо» – 0:2, «Шахтар» – «Дніпро-1» – 2:0, «Минай» – «Чорноморець» – 2:2, «Колос» – «Маріуполь» – 1:3, «Верес» – «Львів» – 1:0.
* * *
Втративши чергові два очки, «Ворскла», на жаль, втратила і п’яту позицію у турнірній таблиці, на один заліковий бал відстаючи від «Дніпра-1». В наступному турі полтавці вдома екзаменуватимуть «Минай». Початок поєдинку – о 17-й годині у неділю, 19 вересня.