Після такої холодної зими сад може стартувати повільно. А тому без добрив хоч і можливо обійтися, значно кращі результати отримаєте саме з підживленням. Садівники радять діяти поетапно. Дехто вважає, що почати потрібно з азоту. Але це не так, бо першими добривами мають бути саме калій та фосфор. Азот уже можна підключати, коли дерева пішли в ріст.
Про найкращі добрива для підживлення плодових кущів та дерев після морозів розповідає сайт «1 хвилина».
Почніть з оцінки стану
Огляньте кущі й дерева. Можливо, вони загущені, десь є підмерзлі, поламані чи сухі гілки. Усе це треба прибрати до того, як все прокинеться. Зрізи робіть виключно гострими та чистими інструментами. Якщо вони невеликі, то можна залишити так. Більші варто обробити. Також треба полити дерева. Кущам іноді може вистачити талого снігу, а дерева хочуть більше вологи. І вона така ж корисна, як добрива.
Підживлення без азоту
Перша підгодівля після сильних морозів має бути без азотних добрив. Коли ви бачите, що брунька тільки починає розкриватися, це означає, що коріння починає працювати та можна підживлювати. Найкраще у цей момент працює розчин звичайної золи. Готується він максимально просто:
– просійте попіл від великих частинок;
– візьміть 1–2 склянки золи на відро води;
– настоюйте 24 години та поливайте.
Молодим деревам достатньо 1–2 відра, дорослим треба 3–5. Якщо дерево дуже старе та велике, то навіть до 10–12 відер можна лити. Але рівномірно навколо стовбура по всій площі під кроною. Там корені. Якщо поливаєте кущі, то зазвичай пів відра досить. Великим можна дати відро. Якщо дуже молоді, то чверть відра. Сильно заливати не потрібно, але промочіть ґрунт так, щоб вода пішла глибоко, а не була лише зверху.
Азотна підгодівля
Тут уже треба орієнтуватися не на календар, а на вигляд куща чи дерева. Коли побачите, що починають з’являтися перші справжні листки, можна давати помірний азот разом з калієм та фосфором. Садівники радять брати нітроамофоску, бо вона проста і доступна. На кожен квадратний метр пристовбурного кола достатньо 40 г. Якщо розбавляєте у воді, то та ж кількість на відро, а це відро – на «квадрат» ґрунту.
Органічні добрива
Через 11–14 днів після азоту можна давати органіку для мікрофлори. Найкраще підходить хороший компост. Його на кожен квадратний метр беріть 1 відро. Розкидайте по колу навколо стовбура та замульчуйте. Це треба робити до цвітіння. А ось під час того, як дерево квітне, не потрібно ніяких добрив. Нові підживки давайте вже тоді, коли дерево повністю відцвіте. Можна настій коров’яку чи курячого посліду. А можна сульфат магнію.

