"Іди у світ, моя ти мріє!"

«Іди у світ, моя ти мріє!»

Переможці конкурсу «Краща книга Полтавщини» одержали свої нагороди

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського пройшла офіційна церемонія нагородження переможців уже 13-го конкурсу «Краща книга Полтавщини». Цього року на розгляд журі було подано 52 видання від 13 заявників. Найбільше від видавництва «АСМІ» – 15 книг, які конкурували у всіх семи номінаціях творчого марафону. Від ПП «ХРА «Дивосвіт» – 7 заявок, ФОП Говоров С. В. представив 6 видань, ТОВ «Фірма «Техсервіс» – 5, комунальні видавництва «Полтавський літератор» і КВ «Гадяч» – по 4. За визначеними номінаціями на творчий огляд окремі автори, колективи дослідників, видавці запропонували історико-краєзнавчі й університетські дослідження, книги для дітей, поезію, прозу, культурно-мистецьку літературу, іміджеві видання.
На урочистості прибули і видавці, й автори. До оголошення імен переможців у залі тривала інтрига. А починалося свято з яскравого виступу дитячого колективу хорової студії «Домінус» (художній керівник – Олесь Писаренко), затим ведуча заходу головний бібліотекар відділу мистецтв Інна Загребельна розповіла про історію конкурсу, яким опікується департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Школярка Софійка Бережна продекламувала вірш про радість зустрічі з книжкою. Численних учасників дійства привітав заступник голови облдержадміністрації, голова журі конкурсу Микола Білокінь. Він зокрема зазначив:
– Цей конкурс – це популяризація наших видавців, письменників, художників, які оспівують наш Полтавський край. Мені приємно говорити про те, що з кожним роком збільшується кількість заявок на участь у конкурсі, що облдержадміністрація і депутати обласної ради розуміють: духовність стоїть на першому місці, й виділяють кошти на соціально значущі видання. Тут присутні святі отці, а владика Афанасій казав: «Я пишу серцем». Сподіваюся, що всі твори, які тут представлені, також написані серцем. Дякую вам за вашу роботу, бо ж гаджети, Інтернет – це все цікаво, але переконаний, що найкраще з усього – це книга, і вона буде з нами завжди.
Продовжила вітання директорка департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.
– Ми не тільки проводимо конкурси, а й велику увагу в останні два роки приділяємо популяризації наших видань в інших регіонах. Цього року за підтримки депутатського корпусу наші видавництва були представлені не лише на всеукраїнських виставках, а й на міжнародних. Ми відвідали п’ять виставок, зокрема побували у Львові на форумі видавців, у Дніпрі, Черкасах, Миколаєві. Приємно, коли відвідувачі приходять і питають, що нового привезли з Полтави. Перед вами на стендах представлені всі видання, які беруть участь у конкурсі…
Відтак почалося вручення нагород – квіти, записники, дипломи й грамоти одержали всі переможці.
нця заходу. А під час дійства відбулося чимало цікавих і зворушливих зустрічей. Одна з них – із упорядниками книги спогадів про воїна-подвижника, учасника Майдану, Героя АТО Антона Цедіка, який загинув 2014 року при виході з Іловайська. Серед них і мама воїна, Ольга Цедік. Директор Полтавської гімназії №17 Олена Голтвяниця розповіла про роботу над книгою «Антон «Еней» Цедік – правдива Душа в пошуках Істини».
Сповідально говорив про свою творчість різних літ і книгу вибраних творів «Останній поріг» письменник Володимир Шкурупій, він же – архієпископ, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ.
У свої майже 80 років намагається «нести світло», як сама наголошує, Валентина Нездойминога – вона пише прекрасні вірші для дітей, а свої книги благословляє поетичними рядками:
Іди у світ, моя ти мріє,
Іди від міста до села,
Нехай теплом тебе зігріє
Дитяча рученька мала!
Про тепло рук свого читача мріє кожен із авторів, і багато з них наголошували, що відпускають у світ, як рідне дитя, свою книгу. В світ, де ми всі «в одному човні», як підкреслює упорядник оповідок про тварин Ганна Антипович (Дениско).
Цьогорічний ювіляр, заслужений художник України Микола Підгорний зізнався, що головним переможцем бачив видання в «АСМІ» альбому його творів «Тематичний живопис. Портрет. Графіка. Пейзаж. Натюрморт», бо ж це була надзвичайно складна робота для видавництва. Певне, так би й сталося, якби не ще один альбом – «Портретний живопис XVIII–ХХ століття. Каталог виставки», упорядниками якого стали Ольга Курчакова і Світлана Бочарова, виданий і надрукований у ФОП Говоров С.В. Гран-прі дістався йому. Директор Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка Ольга Курчакова зазначила, що музей цього року відзначає своє 100-річчя, а нове видання – найкраще з того, що створив його колектив.
Переможців привітав і член журі, депутат обласної ради Руслан Рогов, так само наголосивши, що хоч і настав час гаджетів, та все ж друкована книга залишається потрібною читачеві, і так буде завжди.
– Книга – це направду наше духовне начало, потвердження нашої людської культури, бо тільки людина на нашій планеті може належним чином оцінити цю річ – книгу, яка дозволяє нам протягом уже не одного тисячоліття переносити в часі й у просторі наші думки, емоції, переживання. Доки буде книга – доти і ми матимемо високе, горде ім’я людини, – підсумував усе почуте й сказане член журі, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Гліб Кудряшов.

Переможці 13-го конкурсу «Краща книга Полтавщини»

«Краще історико-краєзнавче видання»
I місце – «Українська керамологія: Національний науковий щорічник. За рік 2008: Гончарне шкільництво» (Олесь Пошивайло).
II місце – «Листи з Америки» (Катерина Кричевська-Росандіч).
IІI місце – «Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви». Путівник» (Наталія Білан, Людмила Шендрик).
«Краща університетська книга»
I місце – «Безпека людини. Університетський курс» (Сергій Дикань, Ірина Іваницька).
II місце – Збірка книг, присвячена Борису Мартосу. 1.»Борис Мартос і кооперація: монографія», у 2 книгах. 2.»Організація й модерація зібрань у праці Бориса Мартоса». 3. «Теорія кооперації Бориса Мартоса». 4.»Борис Мартос і його праця про ревізію» (Мирослав Аліман, Олексій Нестуля, Світлана Нестуля, Юстина Верига).
IІI місце – «Хворий малюк» (Марія Фесенко, Валерій Похилько, Світлана Цвіренко).
«Краща поетична збірка»
I місце – «Більше, ніж любов» (Марія Бойко).
II місце – «Записки нічних мрійників» (Марія Дмитрієва).
IІI місце – «Світ на долоні» (Ольга Хало).
«Краще прозаїчне видання»
I місце – «Останній поріг» (Володимир Шкурупій).
II місце – «Антон «Еней» Цедік – правдива Душа в пошуках Істини» (Ольга Стоцька, Олена Голтвяниця, Ольга Цедік).
IІI місце – «Роман із присмаком моралі» (Людмила Ольховська).
«Краще видання для дітей та юнацтва»
I місце – «Ми з ними – в одному човні. Оповідки про тварин». Колектив авторів (упорядник Ганна Антипович (Дениско).
II місце – «Нащо равликові хатка?» (Галина Пустовгар).
IІI місце – «Небилиці для Оленки» (Валентина Нездойминога).
«Культура і мистецтво»
I місце – «Тематичний живопис. Портрет. Графіка. Пейзаж. Натюрморт» (Микола Підгорний).
ІI місце – «Українське бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського. 2017: каталог» (Олесь Пошивайло).
ІII місце – «У глибині своїх дум розчиняючись…», «Dissolving in the depth of my thoughts…» (Аліна Гончарова).
«Краще іміджеве видання»
I місце – «Архітектори і місто». Колектив авторів (укладач Оксана Бєлявська).
IІ місце – «Історичний факультет Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка: збірник матеріалів і бібліографічні покажчики». Колектив авторів (голова редакційної колегії Петро Кравченко).
III місце – «Не бійся відчиняти будь-які двері, або Історія створення успішного бізнесу» (Віталій Дмитрієв).
Грамоти
«За посутній внесок у розвиток краєзнавства»: автор книги «Історія Глобинського району в біографічних нарисах» Віталій Григор’єв; автор книги «Давній Хорол і його мешканці на візуальних джерелах» Андрій Козлов. «За сприяння у крайовій видавничій справі»: Хорольська міська рада.

Лідія ВІЦЕНЯ.

Поділися:

Добавить комментарий