Є перший полтавський  мільйон тонн хлібів

Є перший полтавський мільйон тонн хлібів

В області завершуються жнива. І хоча погодні умови внесли свої корективи в хід зернозбиральних робіт, що вплинуло на погіршення якості зерна пшениці, Полтавщина буде з хлібом, запевнив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.
– Площа ранніх зернових культур до збирання становила 356 тисяч гектарів. Основні культури – озима пшениця, ячмінь і горох. Загальний валовий збір ранніх зернових прогнозуємо на рівні 1,4 мільйона тонн, що на 100 тисяч тонн більше, ніж минулого року. Темпи збиральних робіт нині вищі, ніж торік. Завершили збирання ранніх зернових у Кобеляцькому, Новосанжарському і Кременчуцькому районах, – зазначив Сергій Фролов.
Загалом на збиранні хлібів працює 647 зернозбиральних комбайнів. Найвища урожайність пшениці – у Шишацькому (майже 60 ц/га) та Лохвицькому (понад 50 ц/га) районах. До речі, її вже намолочено 800 тисяч тонн. Практично все зерно, зібране до затяжних дощів, має другий, третій клас і належить до продовольчого. Жито обмолочено на половині площ, урожайність варіюється від 30 центнерів з гектара у Кременчуцькому районі, до 56 – у Шишацькому.
На Полтавщині залишилося зібрати ранні зернові культури на площі 95 тисяч гектарів. За сприятливих умов це можна зробити за 6–7 днів.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий