Є така професія – тренер. Він же тато, він же мама…

Є така професія – тренер. Він же тато, він же мама…

Минулої п’ятниці, 23 липня, у Полтаві, на території краєзнавчого музею, відбулися урочистості з нагоди відкриття XXXII літніх Олімпійських ігор «Токіо 2020» та відзначення свята спортивних тренерів.
Як відомо, згідно з Указом Президента України у 2021 році започатковано професійне свято – День тренера. Відзначають його 19 липня. Саме в липні 1996 року національна збірна команда України вперше взяла участь в Олімпійських іграх як самостійна команда незалежної держави. День тренера – це свято фахівців, які готують спортсменів до найважливіших змагань у їхньому житті, в тому числі – Олімпійських ігор, Паралімпіади та Дефлімпіади.
Начальник управління молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації Марина Трохименко від імені голови Полтавської облдержадміністрації привітала присутніх та вручила їм нагороди. «Тренер – ключова фігура, яка формує спортсмена. Він допомагає досягати спортивних результатів, учить ставити цілі й досягати їх, виховує силу волі. Тренер завжди поруч зі спортсменом в процесі його підготовки і змагальної практики. Ця людина стежить за здоров’ям атлета, його режимом, а також відчуває настрій вихованця, вміє вчасно підбадьорити, – зазначила Марина Трохименко. – Сьогодні тут зібралися тренери Полтавської області. Ми хочемо подякувати за вашу працю, побажати вам і вашим вихованцям високих стартів, переможних фінішів, відмінного здоров’я та бадьорості».
Як зазначається на офіційному веб-порталі Полтавської ОДА, грамоти Полтавської обласної державної адміністрації отримали:
– Віктор Козін, тренер-викладач Полтавської обласної дитячо-юнацької реабілітаційно-спортивної школи інвалідів з футболу;
– Микола Богодистий, тренер-викладач Полтавської обласної дитячо-юнацької реабілітаційно-спортивної школи інвалідів з карате;
– Микола Закладний, тренер-викладач вищої категорії Полтавської обласної ДЮСШ «Колос»;
– Микола Мацапура, тренер-викладач з веслування на байдарках і каное ШВСМ;
– Юрій Щипця, тренер-викладач з легкої атлетики ДЮСШ «Авангард», м. Кременчук;
– Анатолій Коханевич, тренер-викладач із греко-римської боротьби ДЮСШ «Авангард», м. Кременчук.
Подяками голови Полтавської обласної ради нагороджено:
– Олександра Кречетова, тренера вищої категорії з плавання Полтавської обласної школи вищої спортивної майстерності;
– Олега Камерилова, старшого тренера-викладача з веслування на байдарках і каное Полтавської обласної ШВСМ;
– Костянтина Семенягу, директора Полтавської обласної школи вищої спортивної майстерності.
Грамотою управління молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації нагородили:
– Миколу Ткаченка, голову Полтавського обласного осередку з гирьового спорту;
– Оксану Катулевич, тренера-викладача з відділення футзал ДЮСШ ім. О. Бутовського;
– Лілію Занько, тренера-викладача вищої категорії Полтавської обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос»;
– Марію Лівер, тренера-викладача Полтавської обласної дитячо-юнацької реабілітаційно-спортивної школи інвалідів з плавання.
* * *
Цього ж дня на честь відкриття ХХХІІ літніх Олімпійських ігор у Полтаві було піднято олімпійський прапор.
Стяг Національного олімпійського комітету України майорітиме біля пам’ятника одного із засновників Міжнародного олімпійського комітету Олексія Бутовського з 23 липня до 8 серпня у знак підтримки спортсменів з Полтавщини на спортивних змаганнях у Токіо.
«Дев’ять спортсменів з Полтавської області представлятимуть Україну у складі олімпійської збірної. Це п’ять веслувальників на байдарках і каное, два борці греко-римського стилю, дзюдоїстка і боксер, – зазначила начальник управління молоді і спорту Полтавської ОДА Марина Трохименко. – Нині через карантинні умови обмежені візити делегацій до Токіо, тож вболівати будемо вдома».
«На останніх літніх Олімпійських іграх у полтавців були бронзові нагороди. У цьому році на Олімпіаду поїхав Олександр Хижняк, який визнаний кращим боксером Європи і світу. Також дуже сильний склад у веслуванні на байдарках і каное та в греко-римській боротьбі, – розповів перший заступник голови обласного відділення Національного олімпійського комітету у Полтавській області Анатолій Головань. – Взагалі ж сподіваємося на медалі полтавців в усіх 4 видах спорту».
Першим із полтавців, о 5-й ранку 29 липня, коли цей номер “Зорі Полтавщини” вже було передано до друку, виступив на Олімпіаді Олександр Хижняк. Потім естафету підхопить дзюдоїстка Єлизавета Каланіна, далі – веслувальники і борці греко-римського стилю.
Офіційний веб-портал Полтавської облдержадміністрації оприлюднив розклад змагань, де виступатимуть полтавці:
30 липня, 11.00 – 13.40. Дзюдо. Жінки – понад 78 кг.
3 серпня, 3.30 – 7.15. Веслування на байдарках і каное. Чоловіки – К-1 1000 м, С-2 1000 м. Жінки – К-1 200 м, К-2 500 м.
4 серпня, 12.15 – 16.00. Греко-римська боротьба – 67 кг, 87 кг.
7 серпня, 3.30 – 7.15. Веслування на байдарках і каное. Чоловіки – С-1 1000 м, К-4 500 м. Жінки – С-2 500 м, К-4 500 м.
Нагадаємо: пряма трансляція Олімпійських ігор в Україні відбувається на телеканалі “UA: Перший” та на сайті Суспільне Спорт.

Анатолій ПЕТРЕНКО
Журналіст

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий