Єдналися галушки всіх країв

Єдналися галушки всіх країв

Єдналися галушки всіх краївУ Полтаві, на Івановій горі, вже вдруге відбувся Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка». Свято об’єднало не лише галушколюбів та галушкоманів, а й носіїв славного прізвища Галушка. Слоганом фестивалю виступила крилата фраза: «Галушки всіх країв, єднаймося!»
Програма народного дійства була дуже насиченою. На початку гостей зустрічали сам засновник української літератури Іван Петрович Котляревський і герої його безсмертних творів. Організатори прагнули створити на фестивалі найбільший в Україні хор Галушкарів, який відзначився виконанням відомої пісні «Ой галушечки, галушки». Упродовж двох днів на головній сцені фестивалю виступали кращі фольклорні гурти міста та області.

Асортимент галушок на святі був вражаючим. Класичні полтавські галушки без начинки, галушкові супи, солоні з різними смаками, солоденькі з джемами. На гостину до полтавської галушки прибули і родичі з близького та далекого зарубіжжя: грузинський хінкалі, узбецькі манти, китайські цзяоцзи. Грузинський та Вірменський гостинні двори частували національними стравами. Для гостей свята, які хотіли навчитися готувати брендову страву за стародавніми рецептами, розгорнув роботу безкоштовний майстер-клас від першої галушкової мануфактури в місті «Комора». Серед кулінарних цікавинок, готувати які вчили охочих, – призабуті галушки з гречаного борошна, улюблена страва наших предків.
Родзинкою свята стала реконструкція весілля початку XIX століття, в якому шлюб брала молода пара з прізвищем Галушко. Дійство відбулося на території музею-садиби Івана Котляревського. Як розповіла співорганізаторка заходу Яніна Барибіна, свого часу вирішили відшукати пару, яка б мала прізвище Галушка. Носія прізвища знайшли у Києві. Олег Галушка закохався у Юлію, яка за збігом обставин виявилася з Полтави. Тож їм було запропоновано одружитися за давнім звичаєм в самому центрі духовної столиці у день фестивалю. До речі, це не єдина історія кохання, яка була відтворена на святі. Учасники популярного аматорського театру «Малафея» зіграли на фестивалі просто неба сценку з вистави «Лісова пісня» геніальної Лесі Українки.
Осягати складне таїнство чайної церемонії вчили полтавців гості з Піднебесної, які працюють у Інституті Конфуція Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. Окрім китайців, минулими вихідними Полтаву відвідало чимало делегацій з різних куточків світу, адже паралельно на цій території проходило відразу два фестивалі: кулінарний – «Полтавська галушка» та поетичний – «МеридіанПолтава» поблизу Білої альтанки.
На галушковому фестивалі працювало чимало різнопланових локацій. Серед них – крафтових виробників, які представили останні розробки, що стосуються здорового харчування. Традиційно на території Іванової гори працювало і містечко майстрів. Для наймолодших учасників у «Долині бешкетників» пропонували прадавні розваги маленьких українців (від кози-дерези до подоляночки). Діти у захваті плюхкалися у «пінному фонтані» Сонячного парку.
Ініціатором проведення фестивалю стала заслужена працівниця культури України Лариса Семеняга (в дівоцтві – Галушка). Минулорічний фестиваль показав, що Полтава давно потребувала заходу такого рівня і масштабу, оскільки фестиваль – це потужний імпульс для розвитку туристичної індустрії.
Фестиваль завершився гала-концертом за участю кращих аматорських виконавців та творчих колективів Полтавщини.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий