Інформаційний кур’єр

Євген ГРЕКОВ: “Завдання земельної реформи – зробити відносини у сфері землеустрою зрозумілими й прозорими”

На Полтавщині 58 територіальних громад (ТГ) із 60 отримали земельні ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані за межами населених пунктів, із державної у комунальну власність. Проводить цю роботу головне управління Держгеокадастру в Полтавській області.
Загалом громадам передано 9520 земельних ділянок. Загальна площа – 147 тисяч гектарів. Залишилося передати землі Полтавській та Карлівській ТГ.

«Передача земель із державної в комунальну власність громад – важлива складова земельної реформи. Завдання останньої – впорядкувати ринок землі, зробити відносини у сфері землеустрою зрозумілими й прозорими, дати поштовх українській економіці, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. – Прозоре використання земель – це надходження податків до бюджетів і відповідно видатки з останніх на будівництво доріг, закладів освіти, збільшення видатків на охорону здоров’я та інші сфери».
Першими землю одержали, ще наприкінці листопада минулого року, 5 територіальних громад – Білоцерківська, Гоголівська, Лютенська, Опішнянська та Сергіївська. Упродовж подальших двох місяців ще понад 50 територіальним громадам передали землі у комунальну власність.
«Одне з пріоритетних завдань, яке ставив Президент, – передача земель сільгосппризначення громадам. Останні отримали ще один ресурс для своєї діяльності. Вони розпоряджатимуться цими землями, розподілятимуть їх між мешканцями, іншими громадянами», – додав Євген Греков.
Інша складова земельної реформи – впорядкування ринку землі в Україні, який почне працювати з 1 липня. Земельна реформа на цьому етапі не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, допуску юридичних осіб та іноземців. Закон дозволить набувати право власності на земельні ділянки фізичним особам із 1 липня 2021 року в розмірі до 100 гектарів на одну особу. Передбачено, що юридичні особи будуть учасниками ринку земель із 1 січня 2024 року. Тоді ж обмеження з фізичних осіб зніметься і всі зможуть набувати право власності на землю до 10 тисяч гектарів в одні руки або у власність однієї юридичної особи.
Ринок землі – це задоволення базового права українців розпоряджатися своїм майном (так само, як квартирою, машиною чи телефоном). Можна обмінюватися паями легально, законно оформити оренду.
Відкриття ринку землі – можливість підвищити добробут селян, сформувати середній клас на селі та зменшити трудову міграцію.

Полтавська ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий