Іграшки з солоного тіста

Іграшки з солоного тіста

Маленькі діти люблять створювати об’ємні фігурки з м’якого матеріалу. Найчастіше батьки купують для таких занять пластилін. Але за бажанням його можна замінити приготовленим удома солоним тістом.
Робота з тістом набагато цікавіша, адже заготовки з нього можна запікати. Готові вироби з солоного тіста виглядають не гірше за магазинні іграшки, а гратися ними набагато безпечніше.

Освоюючи під маминим керівництвом роботу з тістом, малюк розвиває моторику пальців, отримує початкові навички ліплення, вчиться втілювати свої задуми в реальність, розширює уявлення про світ та й загалом позитивно проводить час у колі родини.
Рецептів солоного тіста для ліплення досить багато. Основні інгредієнти – борошно, сіль і вода. Для створення об’ємних елементів знадобиться круте тісто, для маленьких деталей – більш м’яке.
Для універсального варіанта тіста, з яким зручно і просто працювати дітям, слід взяти 1 склянку води, 1 склянку борошна, по 0,5 склянки крупної і дрібної солі. Використання тільки крупної солі – обов’язкова умова замішування крутого тіста.
З’єднайте сухі інгредієнти в ємності й починайте тонкою цівкою додавати воду, замішуючи тісто. Води може знадобитися трохи більше чи менше. Не варто поспішати лити всю відразу, інакше крупні кристалики солі можуть не встигнути розчинитися. Це не критично, однак завадить домогтися бажаної однорідності маси.
Щоб тісто вийшло міцним і не тріскалося в процесі сушіння, в нього можна додати 1 столову ложку клею ПВА. На цьому ж етапі слід подбати й про забарвлення пластичного матеріалу. Розділіть тісто на кілька порцій, у кожну вмішайте порошкоподібний харчовий барвник різного кольору чи розведену у воді гуаш.
Якщо бажаєте запропонувати дитині максимально екологічну розвагу, використайте замість згаданих барвників морквяний чи буряковий сік. Утім чудові іграшки виходять і з нефарбованого тіста. Вони виглядають дуже затишно, по-домашньому.
Для створення цікавих візерунків на поверхні заготовок із тіста підійдуть будь-які дрібнички: зубочистки (для проколювання отворів), ковпачки від фломастерів, ґудзики, намистини, прес для часнику, клаптики мережива чи інші подібні «штампи» для тиснення.
Ліпити вироби з тіста потрібно безпосередньо на тих поверхнях, на яких вони й будуть сушитися. У літній час їх реально висушити природним способом, тож підійде будь-яка гладенька дощечка, яку можна розмістити на сонячному підвіконні. У холодний сезон без духовки не обійтися, тому доведеться ліпити на застеленому пергаментним папером деко.
Тривалість сушіння залежить від розміру самого виробу. Чим товстіший шар тіста, з якого виготовлені основні частини іграшки, тим більше часу знадобиться на випаровування з нього всієї вологи. При природному сушінні на висихання 1 міліметра тіста потрібно 24 години. Звісно, це дуже довго. У газовій духовці весь процес триватиме лише кілька годин.
Духовку вмикають на мінімальну потужність, а температурний режим регулюють за допомогою відкритих-закритих дверцят. Спочатку заготовки з солоного тіста сушать при напіввідчинених дверцятах протягом години (якщо цієї умовою знехтувати, на поверхні виробу з’являться «бульбашки», яких уже неможливо буде позбутися). Потім дверцята залишають відчиненими тільки на чверть і продовжують сушіння ще протягом години. Після цього закривають дверцята повністю. Через годину вироби набудуть уже достатньої твердості.
Щоб перевірити, чи добре висушений виріб, постукайте по ньому пальцем – маєте почути дзвінкий звук. Якщо ж звук глухий, сушіння доведеться продовжити.
За бажанням готові іграшки з солоного тіста можна розфарбувати. А щоб вони довго зберігали привабливий вигляд, їх обробляють безбарвним лаком, який може бути глянсовим чи матовим.
(За матеріалами інтернет-сайта etnosoft.com.ua).

Добавить комментарий