Імена полтавських немовлят

За 2017 рік органи державної реєстрації актів цивільного стану Полтавщини видали 11138 свідоцтв про народження дітей. З них 4692 документи молоді батьки отримали безпосередньо в пологових будинках. У головному теруправлінні юстиції у Полтавській області повідомили, якими іменами найчастіше називали торік новонароджених дівчаток і хлопчиків.
Найпоширенішими іменами, які батьки давали дітям при державній реєстрації народження, були: у дівчаток – Анастасія, Анна, Варвара, Вікторія, Єва, Єлизавета, Катерина, Кіра, Марія, Мілана, Поліна, Софія; у хлопчиків – Артем, Давид, Денис, Дмитро, Єгор, Захар, Іван, Максим, Назар, Олександр.
Серед рідковживаних імен у дівчаток: Ельвіра, Емма, Іванна, Констанція, Лада, Любава, Ніка, Регіна; у хлопчиків: Архип, Ернест, Єлисей, Марат, Маркіян, Остап, Платон, Родіон, Савелій, Яків, Ян.
Також зустрічалися і нетрадиційні імена. Донечок називали: Амалія, Арія, Доміра, Єсенія, Златослава-Вікторія, Ілана, Марія-Алісія, Лейла, Мілєна, Мірабелла, Мішель, Мія, Нана, Прінцесса, Ясміна; синочків: Азіз, Алін, Аюб, Вангді, Даніель, Девід, Едгар, Кай, Мураз, Мурат-Хан, Самір, Тім.
Минулого року відділи державної реєстрації актів цивільного стану області зареєстрували 580 змін імен. Наприклад, “Оксана” – на “Ксенія”, “Олена” – на “Ліна”, “Еліна”, “Альона”, “Діана” – на “Даяна”, “Валентина” – на “Регіна” тощо.
* * *
В області існує добра традиція, коли керівники міст, представники органів ДРАЦС і служб, що опікуються сім’ями, вітають перших новонароджених року.
Приміром, заступник міського голови Горішніх Плавнів Олександр Чуприна привітав у пологовому відділенні міської лікарні батьків перших городян 2018 року – Міри та Іванка. Першою в місті в нинішньому році народилася дівчинка, яку назвали Міра, – первісток у родині Світлани і Романа Тертичних. Другим юним жителем став Іван – друга дитина Світлани і Володимира Шалімових.
У рамках міської Програми розвитку та підтримки сім’ї, охорони материнства і дитинства кожний новонароджений отримав подарунковий набір, повідомили в міській раді.
У Лубнах відлік нових городян 2018 року відкрила також дівчинка – Аліна. Її мама Юлія Якушенко перший документ дитини – свідоцтво про народження – отримала в пологовому відділенні центральної міської лікарні. Його вручили міський голова Олександр Грицаєнко та начальник відділу ДРАЦС Лубен Тетяна Благадир.
Підготувала Анна Дорошенко.

Поділися:

Добавить комментарий