Інформаційна кампанія  про систему забезпечення якості  освіти в українських школах

Інформаційна кампанія про систему забезпечення якості освіти в українських школах

«Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива» – з таким слоганом Державна служба якості освіти та її територіальні органи запустили інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).
Метою кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.
«Своєю інформаційною кампанією ми хочемо донести, що якісна школа є результатом спільних зусиль усіх учасників освітнього процесу – засновника, який забезпечує ресурсами, директора, який постійно вдосконалює якість освітньої діяльності школи, вчителів, які розвиваються, щоб давати якісну освіту, мотивованих учнів та батьків, які беруть участь у розвиткові школи», – зазначив голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.
«За підсумками дослідження «Думки вчителів, керівників шкіл, освітніх експертів, учнів та їхніх батьків щодо якості освіти», комфортне освітнє середовище і позитивний мікроклімат виокремлено серед важливих чинників якісної освіти. Зокрема, критеріями, що вказують на якісну школу, здобувачі освіти в першу чергу обрали: доброзичливі взаємини між учнями та вчителями (78%), цікаві уроки (54%), професійність учителів (47%)», – підкреслив Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області.– В опитуванні взяли участь 6 шкіл з Полтавщини».
В межах кампанії Держава служба якості освіти України створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається служба.
Забезпечення поліпшення якості освітньої діяльності може бути реалізоване через процедуру самооцінювання або проходження інституційного аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також на сайті про якісну школу служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу.
З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою qualityeducation.org.ua, а ролики розміщені на ютуб-каналі служби, за посиланнями: https://www.youtube.com/watch?v=j5a0_TlHmXY; https://www.youtube.com/watch?v=Cy1tPBSeHlA.

Державна служба якості освіти у Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий