Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Полтавці та гості міста відзначили день народження письменника-класика зі світовим ім’ям, журналіста, громадського діяча Володимира Галактіоновича Короленка, який у далекому 1900 році вибрав Полтаву для постійного проживання. На колишній Мало-Садовій вулиці, яка стала носити ім’я літератора, гостинно відкрив двері короленківський дім-музей. Цьогоріч відзначалася подвійна дата – 165 років з дня народження Володимира Короленка та 90 років музею.
До цих дат приурочили “круглий стіл” “Володимир Короленко як людина і письменник”. У програмі було заявлено 24 доповіді з презентаціями. Слухачі мали змогу дізнатися багато нового та цікавого з життя рідного краю кінця ХІХ – початку ХХ століть.
* * *
Влітку багато сіл Полтавщини відзначають Дні села. Так, у Кунцевому Новосанжарського району цьогорічне свято було приурочене до 65-ліття місцевої ГЕС та об’єднало людей різного віку. Багато селян отримали відзнаки. Місцеві аматори сцени підготували концерт. Ведучі розповідали про основні події історії села, згадували людей, які уславили свій край. Відзначили сімейні пари, які найдовше перебувають у шлюбі.
Нещодавно відсвяткували День села і жителі чотирьох населених пунктів Шишацької селищної ради – Чернишівки, Товстого, Григорівщини та Легейдів. У центрі Чернишівки відкрили новозбудований дитячий майданчик. У Товстому встановили спеціально до свята літню сцену. Вшанували місцевих трударів, захисників, ветеранів праці. Присутні привітали подружню пару Легейдів – Максима Івановича та Надію Василівну, які прожили в парі 56 років, відзначили господарів найкращих садиб і наймолодших жителів сіл. Завершилося дійство концертом і пригощанням духмяним короваєм.
Відбувся і День селища гончарів – Опішні. На березі ставка біля Центру розвитку духовної культури на малечу чекали безкоштовні атракціони і розваги, на дорослих – концерт, на молодь – дискотека тощо.

Поділися:

Добавить комментарий