Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

У Миргороді планують завершити до початку опалювального сезону проект з енергозбереження “Модернізація теплового району “Авіамістечко”. Високовартісний проект здійснюється в рамках програми DemoUkrainaDH (енергоефективні демо-проекти в секторі теплопостачання України) у співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО).
Миргород приєднався до ініціативи в 2014 році. Проектом передбачено модернізацію теплового мікрорайону, реконструкцію розподільчої мережі, заміну енергогенеруючого обладнання, встановлення індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках. Наразі триває активна фаза виконання запланованих робіт.
* * *
Відповідно до наказу департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА з 10 серпня призупинено функціонування пологового відділення в Кобеляцькій ЦРЛ. Серед причин – складна кадрова ситуація акушерсько-гінекологічної служби в лікарні. Амбулаторний прийом вагітних та пацієнток гінекологічного профілю проводитимуть акушери-гінекологи місцевої жіночої консультації, а народжуватимуть жінки в перинатальному центрі ПОКЛ ім. М. В. Скліфосовського, КНМП “Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня” або Горішньоплавнівській міській лікарні. Наразі вагітні жінки району проінформовані медичними працівниками жіночої консультації поліклінічного відділення ЦРЛ про майбутнє місце пологів.
Для випадків, у яких протипоказане транспортування вагітних, у Кобеляцькій ЦРЛ розгорнуто резервну пологову (операційну) залу з усім необхідним матеріально-технічним, медикаментозним та неонатальним оснащенням.
* * *
У селі Жоржівка Шишацького району тривають роботи з оновлення будівлі школи. Необхідна проектно-кошторисна документація була виготовлена відділом освіти Шишацької селищної ради в минулому році. Цьогоріч з ініціативи селищного голови Олександра Тутки та за підтримки депутатського корпусу Шишацької селищної ради проект профінансований за кошти бюджету об’єднаної територіальної громади. Загальна вартість робіт становитиме 701,75 тисячі гривень.
Після отримання всіх дозвільних документів до капітального ремонту приступили будівельники ТОВ “Геоід”. Завершити повну заміну дерев’яних вікон та дверей на металопластикові планується до початку нового навчального року.
* * *
Жителі двох сусідніх сіл – Верхоярівка та Калинів Міст – Пирятинського району разом відзначили традиційний День села. Святкування відбулися на подвір’ї Калиновомостівської школи. Громада вітала та наділяла подарунками цьогорічних ювілярів, батьків новонароджених немовлят, подружні пари, які зустріли срібне та золоте весілля. Окремо вшанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та учасників АТО.
Колориту святу додала виставка виробів народних майстрів. Усі бажаючі могли переглянути також книжкову виставку. Концертну програму гостям подарували самодіяльні артисти Калиновомостівського будинку культури та Олександрівського сільського клубу, вихованці Пирятинської школи естетичного виховання.
* * *
Завершилося оздоровче гостювання ветеранів АТО та їхніх родин на базі дитячого православного табору “Джерело”, що в селі Клюсівка Новосанжарського району. Організацією відпочинку опікувалася ГО “Команда небайдужих”. Цього разу ініціативу вдалося реалізувати вже втретє.
На таборування завітали 12 родин з Полтавської, Волинської, Кіровоградської, Сумської областей. Окрім звичайних для відпочинку розваг (командних ігор, майстер-класів тощо), для них підготували зустріч із представниками Всеукраїнської організації “Побратими”, які поділилися порадами про взаємопідтримку в родинах на тлі “поствоєнного синдрому”.
* * *
За першим відбором цьогорічного конкурсу на Національну премію для кращих вчителів-новаторів – Global Teacher Prize Ukraine – визначено п’ятдесят півфіналістів. Серед них – четверо педагогів із Полтавської області: Юлія Григоренко (Решетилівська ЗОШ І ступеня), Богдан Портяний (Горішньоплавнівська спеціалізована загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №5 ім. Л. Бугаєвської), Наталія Кривко та Наталія Юдіна (Полтавська гімназія №33).
31 серпня стануть відомі імена десяти кращих учителів країни. У вересні вони приїдуть до Львова, де на них чекатимуть творчі змагання, під час яких члени журі оберуть переможця. n

Поділися:

Добавить комментарий