Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

“Сучасні погляди на родючість чорноземів та інноваційні шляхи їх покращення” – такою була тема Всеукраїнської науково-практичної конференції, що відбулася з нагоди 130-ї річниці початку досліджень грунтів, рослинності, геологічних умов Полтавської губернії на базі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені М.І. Вавилова Інституту свинарства і агропромислового виробництва та Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
За період функціонування дослідної станції створені і широко використовуються в Україні та за її межами близько 60 сортів кормових культур; розроблені й впроваджуються у виробництво методи та технології поліпшення природних кормових угідь на схилах балок, фітомеліоративного покращення солонцюватих луків, комплексного захисту насінників люцерни від шкідників, вирощування високих врожаїв зернових, кормових культур.
Тільки за останніх п’ять років до Державного реєстру сортів рослин України занесено 5 нових сортів кормових культур і 2 гібриди кукурудзи, створених селекціонерами станції. Відпрацьовані й технології вирощування цих культур, а наукові співробітники завжди готові надати практичну допомогу щодо впровадження цих сортів у виробництво, продати насіння.
***
Ініціатива “Розумний коридор” у Миргородській ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3 відзначена дипломом ІІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі громад – членів Асоціації міст України “Міста, дружні до дитини”.
Типову територію шкільних коридорів перетворили в інтелектуальну зону для розвитку мислення, засвоєння знань в ігровій формі, у місце для психологічного розвантаження і рухливих ігор.
Наймолодші учні отримують чимало позитиву завдяки ігровим панелям, лабіринтам, інтелектуальному поїзду, дереву зі змінними елементами… Для учнів середніх і старших класів встановлено інформаційні стенди, відкидні панелі з пазлами, лото, шахами, шашками, сітки з нитками для плетіння, полички для книг.
***
З НАГОДИ Всеукраїнського дня бібліотек у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського демонстрували творчість читачів.
Вперше у Полтаві презентували книгу Сергія Гавриленка “Серце ангела”, присвячену Вірі Холодній, свої вірші про видатну актрису прочитала поетеса Юлія Стиркіна.
Любов Машура представила авторську збірку віршів “З вірою й надією”. Відбулася презентація творчих робіт полтавської майстрині Олени Сеник – вишивка хрестиком і бісером. Виступили лауреат міжнародних конкурсів, флейтистка Дарія Калайда та учасники “Театру мініатюр”. Свої вірші, присвячені бібліотеці, декламували полтавці Володимир Анацький, Олег Мінгальов та Тетяна Пасічна.
***
“Анумо, бабусі!” – так називався конкурс майстерності й талантів, проведений з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та ветеранів у Шишацькому селищному будинку культури.
Учасники – команди з Сагайдака і Великої Багачки – представляли власноруч створені квіткові композиції, традиційні страви, співали, декламували вірші… Перемогла команда із Сагайдака.

Поділися:

Добавить комментарий