Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Команда Полтавської області “НЕОС” у складі учнів Кременчуцького НВК №4 – капітана команди Олександра Згінника, Маргарити Лапшової, Максима Кіндри, Володимира Краплини та учня Полтавської гімназії №17 Євгенія Минака – посіла третє місце на всеукраїнському турнірі юних хіміків. Маргарита Лапшова також виборола “бронзу” в особистій першості.
Наставниками команди були вчитель четвертого НВК Сергій Джавахішвілі та випускник школи, нині студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Кирило Данилейко.
***
Практика юних журналістів агентства “Репортер” Миргородської СЮТ “Без знання історії немає майбутнього” визнана однією із кращих в Україні та увійде до електронної і друкованої версії “Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні-2018”.
Завдяки роботі – дискусії, “круглі столи”, презентації, зустрічі тощо – вихованців агентства “Репортер” (керівник – Микола Марченко) з учителями-істориками, науковцями, краєзнавцями, студентською та учнівською молоддю чотирьох областей – Миргород потрапив у перелік міст України, де найкраще налагоджена робота з молоддю. Юні дослідники виступали перед аудиторіями різних регіонів, доносили до слухачів ідеї гуманізму, виступали на регіональних телеканалах та в радіостудіях із загальним охопленням аудиторії близько півмільйона осіб. Говорили про історичне минуле Полтавщини та про місто-курорт Миргород. Конкурс організували Міністерство молоді та спорту, Державний інститут сімейної та молодіжної політики спільно з Програмою розвитку ООН в Україні.
***
У молодіжному центрі, що діє на базі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. Володимира Малика, пройшли навчання «Бути волонтером – це для мене».
Перше установче заняття організували в рамках проекту посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму. Учасниками заходу стали добровільні помічники, працівники та партнери проекту.
Керівник проекту Олександр Чепур переконаний, що подібні навчання допомагають особам старшого віку довше бути активними та корисними для своєї громади, а молоді – розвинути особистісні, професійні й творчі здібності, більш усвідомлено обрати професійну сферу, навчитися працювати з людьми поважного віку.
Під час заходу учасники ознайомились зі специфікою проекту, переглянули відео, що розповідає про програму «Місце зустрічі: діалог», обговорили тему: хто такі волонтери та які основні якості людини, яка безкорисно допомагає іншим. Досвідом з новими учасниками – учнями Лубенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів імені Віри Роїк №7 – поділилися студенти Лубенського медичного училища і люди старшого віку.
***
Другий Всеукраїнський фестиваль юнацької творчості “У світі Астрід Ліндгрен” пройде у Полтаві 17–18 листопада. У нього особлива місія – це не тільки залучення дітей до книги, а й знайомство із дитячою культурою Швеції через постать найвідомішої шведської дитячої письменниці, відзначають організатори – Полтавська громадська організація Педагогічний центр “Академія” та школа “Паросток”. Дійство проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні. Долучитися можна усім бажаючим.
Понад 500 учасників, сотні малюнків, конкурси, літературознавчі дискусії, презентації, дослідження, а ще – вистави, соціальні проекти, кінопокази і, звичайно ж, ігри й солодощі – таким був перший, минулорічний фестиваль.
Під час нинішнього говоритимуть про шведський досвід молодіжної і дитячої соціальної активності – як полюбити книги та сформувати читацьку культуру в родині, чому батькам та вчителям варто об’єднуватися навколо ідеї активного читання, що надихає школярів цікавитися літературою, історією, культурою тощо.
Відкриття фестивалю – 17 листопада 2018 року у приміщенні Полтавського університету економіки і торгівлі. На присутніх чекають презентація робіт учасників у номінації «Образотворче мистецтво (ілюстрування творів Астрід Ліндгрен)», конкурс знавців творчості Астрід Ліндгрен, літературно-рольовий конкурс «Герої Астрід серед нас» і багато іншого.
***
У Кобеляцькому професійному аграрному ліцеї влаштували тиждень кухарської майстерності під девізом «Смакуємо українську та європейську кухню».
Під час презентації української кухні фойє ліцею перетворилося на справжнє селянське помешкання із піччю, де випікали здобу. Смачні експонати виставки могли придбати усі бажаючі. Колориту дійству додали вихованці театрального гуртка “Котигорошко” Будинку дитячої та юнацької творчості. Кухарі пригостили всіх варениками, галушками, борщем та випічкою. Також у рамках тижня кухарів викладач Геннадій Кривонос провів майстер-клас із приготування страв східної кухні.

Поділися:

Добавить комментарий