Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

У лісовому масиві на території Руденківської сільської ради Новосанжарського району відбулися спільні спеціальні навчання лісівників, рятувальників, залізничників, спеціалізованих служб цивільного захисту з виявлення і ліквідації наслідків лісової пожежі.
За умовами навчань працівник лісгоспу зі спостережної вежі за допомогою камер відеоспостереження помітив низову пожежу в лісовому масиві. Зважаючи на поривчастий вітер, виникла загроза швидкого поширення полум’я загалом на площу 1,8 га. Врахувавши масштаб та характер стихійного лиха, залучили рятувальників Полтавського гарнізону ДСНС України. Оскільки місце загорання віддалене від водойми, прибув пожежний потяг з цистернами води. Спільними зусиллями умовне лісове загорання було швидко ліквідовано.
На Полтавщині закупили та встановили 20 відеокамер, кожна коштує понад 150 тисяч гривень і охоплює кілька тисяч гектарів лісу, завдяки чому спостерігати за пожежною безпекою стало легше. Кошти на це виділили з екологічного фонду обласного бюджету. Цього року фінансування становить 2,6 мільйона гривень.
– Завдяки фінансовим надходженням налагоджено відеоспостереження у Кременчуцькому, Новосанжарському, Полтавському, Миргородському лісгоспах, – зазначив начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко. – Загасити таку пожежу, на щастя, умовну, можна завдяки злагодженим діям усіх підрозділів.
* * *
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася церемонія нагородження абсолютних переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості “Об’єднаймося ж, брати мої!”, присвяченого Шевченківським дням, обласних конкурсів “Герої сьогодення очима дітей” та “Світ навколо нас”, а також презентація виставки “Палітра дитячих мрій”. Завдяки сприянню департаменту культури і туризму ОДА дійство організували обласний методичний кабінет навчальних закладів мистецтва і культури, викладачі художніх відділень мистецьких шкіл Полтавської області. Загалом презентувалося понад 300 робіт.
Абсолютну перемогу в різних номінаціях здобули близько 40 юних митців з Полтави та районів області. Кожний отримав почесні дипломи і подарунки. Окремо було відзначено працю кращих педагогів мистецьких шкіл. Завершився захід виступом учнів Полтавської музичної школи № 1
ім. П. Майбороди.

***

У Полтаві побував директор шведської школи Петер Бенгтссон. Він поділився досвідом роботи навчальних закладів у своїй країні. Зустріч пройшла під гаслом «Нова українська школа та шкільна освіта у Швеції: наші перспективи – їхнє сьогодення».
Фахівець приїхав на запрошення ГО «Педагогічний центр «Академія». Гість вивчав організацію діяльності приватної школи «Паросток». Вважає, що можна брати за приклад тамтешню освітню систему, яка передбачає проектну роботу учнів.
Шведський педагог викладав у полтавській школі англійську і шведську мови, взяв участь у педагогічних колегіях і презентаціях, провів для учнів кілька уроків «Європейські студії». Школярі в свою чергу познайомили гостя з цікавими місцями Полтави і Полтавщини, зокрема з гончарськими скарбами Опішні, народними ремеслами, дендропарком.
***
Глобинська міська рада присвоїла ім’я заслуженого агронома України Ганни Андрієнко одній із шкіл районного центру, підтримавши цим ініціативу трудового колективу навчального закладу.
Процедурі прийняття депутатами такого рішення передувало громадське обговорення. Зокрема у філії «Загальноосвітня школа І–ІІ ступенів №4» Глобинської ЗОШ І–ІІІ ступенів №5 проведена зустріч із жителями громади, які особисто знали Ганну Петрівну Андрієнко, представниками трудового колективу ТОВ «АФ «Мічуріна» – правонаступника колгоспу імені Мічуріна, де свого часу працювала відомий аграрій, переглянута відеопрезентація життєвого та трудового шляху жінки, відкрита тематична виставка. На громадських слуханнях ініціатива колективу школи теж була підтримана.

Поділися:

Добавить комментарий