Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

У Полтаві, в театрі імені Гоголя, відбувся вечір пам’яті Анатолія Кукоби, присвячений
70-річчю з дня його народження. Організатор заходу – “Фонд захисту і підтримки талановитих дітей” імені А.Кукоби.
Анатолій Кукоба був Полтавським міським головою 5 термінів поспіль, народним депутатом України ІV і V скликань, визнаним громадським і політичним діячем.
Віра Кальник, вдова, голова ГО “Фонд захисту і підтримки талановитих дітей” імені А. Кукоби, розповіла:
– Зібрали рідних, близьких і друзів для того, щоб ще раз згадати його, вшанувати пам’ять і, безумовно, згадати ті справи, які були зроблені за керівництва Анатолія Тихоновича. Мені б хотілося, щоб усі, хто прийде до влади, заслужили ім’я “батько”, яким називали його.
Відкрив вечір міський духовий оркестр “Полтава”. Далі на присутніх чекали перегляд фільму про героя дня, знятий ТРК “Лтава”, і концерт під назвою “З любов’ю до свого патріота”. Гості, колеги, друзі поділилися спогадами. На захід приїхав і народний депутат, екс-віце-прем’єр України Володимир Семиноженко, друг Анатолія Кукоби.
– У мене особливе ставлення до таких людей, і для мене Анатолій Тихонович – це не просто славетний мер, не просто людина, яка покликана долею, щоб творити. Це справжній творець Полтави, це – “людина-епоха”, – відзначив він.
Після концерту присутні переглянути тематичну фотовиставку, яку організували народний депутат України Костянтин Іщейкін спільно з фотохудожниками Сергієм та Іллею Назаркіними.
* * *
З початку року державні кадастрові реєстратори Полтавщини надали 167 486 адміністративних послуг.
Серед безоплатних послуг переважали державна реєстрація земельних ділянок, видача витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження її державної реєстрації, довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками, повідомили у Полтавській ОДА.
Платні послуги стосувалися, зокрема, надання відомостей з Державного земельного кадастру, довідок, що містять узагальнену інформацію про землі чи території, викопіювань з картографічної основи Державного земельного кадастру, виправлення технічних помилок тощо. За адміністративні послуги, отримані на платній основі, громадяни сплатили майже 508 тисяч гривень.
* * *
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського вшанували пам’ять автора “Енеїди”, засновника нової української літератури. Виповнилося 180 років з дня смерті видатного поета-класика, нашого земляка. З нагоди цієї події до пам’ятника на могилі поета поклали квіти, повідомляють в управлінні культури Полтавського міськвиконкому.
Із словом на вшанування пам’яті поета виступали науковці, краєзнавці, літератори. Пригадували епізоди з життя письменника, його настанови-заповіти нащадкам, творчість митця. У Свято-Успенському соборі, парафіянином якого був Іван Котляревський і де його свого часу відспівували, була відслужена урочиста панахида.
* * *
Упродовж січня–жовтня поточного року Полтавською митницею ДФС було оформлено більш ніж 30,5 тисячі митних декларацій. Серед них: експортних – 16766, імпортних – 13803 та
5 – транзитних, що на 1,6% більше, ніж за відповідний період минулого року, відзначив начальник Полтавської митниці ДФС Микола Калініченко.
Загальний обсяг експортно-імпортних операцій, здійснених суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, за десять місяців цього року склав 1 млрд 301,3 млн дол. США, що на 10% більше, ніж торік у цей же період. Разом з цим зовнішньоторговельне сальдо за даний період позитивне і становить 226,5 млн дол. США.
У вказаному періоді 2018 року до бюджету України було перераховано 3 млрд 220,8 млн грн, що на 561,8 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді 2017 року, повідомило головне управління ДФС в області.
* * *
Відбулася традиційна виставка-презентація навчальних закладів І–ІV рівнів акредитації “Освіта-2018”. У дискотечно-виставковій залі міського Будинку культури презентували свою діяльність 30 навчальних закладів Полтави та міський центр зайнятості. Учні випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів міста під час виставки-презентації мали змогу отримати усю необхідну для абітурієнта інформацію, відповіді на запитання.
– Проблема вибору завжди актуальна. Тому проведення таких профорієнтаційних заходів є дуже важливим, – відзначила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко. – Нині, на жаль, спостерігається тенденція, коли діти закінчують школу і їдуть за кордон навчатися чи працювати. Наше завдання сьогодні – зробити усе для того, аби молодь залишалася тут, навчалася і мала змогу творити, працювати на благо свого міста та держави. У Полтаві багато закладів освіти, які можуть запропонувати майбутнім абітурієнтам чимало спеціальностей. Для того, щоб допомогти випускникам із вибором професії, і проводиться виставка.

Поділися:

Добавить комментарий