Інформаційний кур’єр

інформаційний кур’єр

У кінці минулого місяця у Кременчуці запрацював сучасний пункт обігріву. Він розташований напроти залізничного вокзалу. Пункт діє цілодобово без вихідних. Тут можна не лише зігрітися, а й отримати гуманітарну допомогу. З 9.00 до 10.00 та з 15.00 до 16.00 проходить видача харчів і теплих речей. Традиційно завжди є гарячий чай. Останні кілька років пунктами обігріву опікуються не рятувальники, а органи місцевого самоврядування. У Полтаві пункти обігріву почали працювати при міських лікарнях. А загалом, цьогоріч на Полтавщині планують встановити близько ста пунктів обігріву.
* * *
Департамент інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України повідомив, що зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитих понад виділену соціальну норму газу, води чи електроенергії. Для прикладу: якщо сім’ї була нарахована жовтнева субсидія (неповний опалювальний період) у розмірі 550 гривень, обов’язковий платіж домогосподарства – 820 гривень, але у жовтні спожито лише 13 кубометрів газу, за що сплачено його фактичну вартість – 92,26 грн, тож у наступному місяці родина має право розрахуватися за спожитий понад норму газ зекономленою у попередньому місяці сумою субсидії. Якщо ж вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг у розмірі соціальних нормативів і яка не використана родиною у минулому місяці внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуг у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.
* * *
За даними органів Держпраці у Полтавській області та Головного управління Пенсійного фонду, протягом 10 місяців на Полтавщині легалізовано понад 32 тисячі робочих місць. Також, у порівнянні з січнем цього року, стало майже на 11 тисяч більше застрахованих осіб. Кількість працівників, яким нарахована заробітна плата, нижча за встановлений законодавством мінімум, зменшилася майже на 10 тисяч. Окрім цього, кількість людей, які працювали неповний робочий час, зменшилася на 2 тисячі осіб.
* * *
У Полтаві заборонили благодійні внески у медичних закладах. Це рішення підтримала більшість депутатів на минулій сесії міської ради. Таким чином, уже з січня наступного року в лікарнях не діятимуть благодійні фонди, адже з ними не продовжать договори оренди. Дане рішення ввело заборону збору благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб у готівковій формі на території медичних закладів. Перерахувати гроші можна буде через електронні термінали, які вже найближчим часом почнуть встановлювати на території лікарень. Також з наступного року міські поліклініки та управління охорони здоров’я матимуть офіційні сайти. На них буде розміщена звітна інформація стосовно надходжень та витрат у цій сфері.

Поділися:

Добавить комментарий