Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Відбулася презентація результатів дослідження «Маленькі цілі тютюнових гігантів», проведеного ГО «Життя» у 5 містах України, зокрема і в Полтаві. Волонтери дослідили 192 торгові точки, розташовані у межах п’яти хвилин ходьби від шкіл. У Полтаві дослідили 29 кіосків поблизу 17 шкіл. У кожному продавалися сигарети. Також у 97 відсотках досліджених об’єктів тютюнові вироби в першу чергу потрапляли в поле зору, бо продавалися на вітринах з підсвіткою. Майже всі торгові точки для приваблення клієнтів використовують різноманітні постери та панно, понад половина торгових точок розміщували сигарети на висоті одного метра від підлоги, а 45 відсотків – поряд з солодощами та іграшками.
Волонтери зауважили, що ці технології є найпоширенішим інструментом тютюнових компаній у боротьбі за нових курців. Учні молодшої та середньої школи вкрай схильні піддаватися впливу реклами сигарет, особливо у прихованій формі. Дослідження, проведене Всесвітньою організацією охорони здоров’я, свідчить, що 63 відсотки дітей віком від 13 до 15 років помічають рекламу тютюну або ж викладку сигарет і стимулювання продажів тютюнових виробів у магазинах, супермаркетах і кіосках.
***
У рамках Всеукраїнського тижня права Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) у Полтавській області провів прес-конференцію на тему «Захист прав людини у системі безоплатної правової допомоги». Її учасники, яким уже довелося звертатися за безоплатною правовою допомогою, розказали свої життєві історії про те, як вдалося захистити свої права. Зокрема подолати домашнє насильство та відстояти законне право на пенсію як державного службовця. Фахівці системи безоплатної правової допомоги прокоментували алгоритми дій у кожній конкретній життєвій ситуації. Також на заході успішними історіями своїх клієнтів поділилися адвокати, розповівши, як полтавці отримали виправдальні рішення у судових процесах.
***
У Полтаві триває Всеукраїнська благодійна акція «Різдвяна свічка», яку проводить благодійний фонд «Карітас Полтава». Її мета – об’єднати людей по всій країні заради допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Кожен небайдужий полтавець може долучитися до акції та за символічну ціну придбати свічку в офісі організації за адресою: м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 20/1, з 10-ї до 20-ї години. Всі вторговані цього року кошти спрямують на допомогу міській молоді з інвалідністю. Акція закінчиться 18 грудня. Детальнішу інформацію можна дізнатися за телефоном 0952888707. Також полтавці ще встигнуть долучитися до акції «Ялинка янголів» та зробити подарунок дітям-сиротам. Різдвяне дерево з мріями маленьких вихованців дитячих будинків розташоване у ТРЦ «Київ».
***
У Полтавській міській раді відбулася презентація програми електронного управління містом, яку розробила литовська компанія nevda. Понад двадцять років вона займається впровадженням та підтримкою інформаційних систем, зокрема у державному секторі. Виконувач обов’язків міського голови Олександр Шамота зауважив, що міська рада розглядає варіанти щодо введення електронної системи документообігу. Це дасть змогу оперативніше працювати з матеріалами, які надходять, і контролювати виконання поставлених завдань безпосередньо керівниками структурних підрозділів.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий