Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Кабінет Міністрів України видав розпорядження, згідно з яким рекомендував керівникам підприємств, установ та організацій, для працівників яких встановлений п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю, упродовж року в період свят (1 травня – Дня праці та у 2020 році 1 січня – Нового року) перенести деякі робочі дні та вихідні. Зокрема вівторок 30 квітня – на суботу 11 травня; понеділок 30 грудня – на суботу 21 грудня; вівторок 31 грудня – на суботу 28 грудня.
Таким чином, п’ять вихідних днів підряд буде з 27 квітня по 1 травня включно (у неділю, 28 квітня, святкується Великдень і вихідним автоматично стає наступний за ним понеділок, 29 квітня. На наступний 2020 рік в Україні очікується 4 вихідних дні підряд: з неділі, 29 грудня, по середу, 1 січня, нового 2020 року.
Як повідомили у Кабінеті Міністрів, крім традиційного відпочинку в суботу та неділю, українці отримають у 2019 році додатково ще 11 вихідних днів.
* * *
Білоцерківська ОТГ Великобагачанського району першою на Полтавщині отримала спецавтомобіль для перевезення людей з інвалідністю, вигравши конкурс, який проводився Мінсоцполітики. Свого часу в міністерстві обрали 25 найкращих терцентрів, яким і дісталася спецтехніка. Зокрема за автомобілі змагалися і кілька ОТГ з Полтавської області.
Як розповіла журналістам директор терцентру Білоцерківської сільської ради Юлія Фелоненко, автомобіль відповідно укомплектований. Зараз на території місцевої громади проживають 179 людей з інвалідністю. Частина з них має захворювання, пов’язані з порушенням опорно-рухового апарату. Крім цього, завдяки новій техніці надаватиметься допомога і людям поважного віку, які мають порушення опорно-рухової системи і користуються технічними засобами реабілітації.
Громада чекала на автомобіль 11 місяців. Наступною після полтавців такий автомобіль отримає одна з ОТГ Кіровоградської області.
* * *
У Полтавському районі лісівники та мисливці хочуть збільшити популяцію пернатих. Тож на початку січня на Портнівському болоті, яке розташоване на території мисливських угідь, вони встановлюють штучні гнізда для диких качок. Їх виготовили з очерету на уроках праці учні Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату
ім. А. Макаренка Полтавської обласної ради. Допомагати птахам вже стало доброю багаторічною традицією для школярів.
* * *
З початку року автопарк поліції охорони поповнився ще 5 новими спецавтомобілями – кросоверами «Renault Duster». Ключі від нових автівок поліцейським вручили заступник начальника департаменту поліції охорони Сергій Парфенюк та начальник ГУ НП в Полтавській області Андрій Замахін. Середня вартість кожного такого автомобіля – близько 500 тисяч гривень. Правоохоронці висловили впевненість, що з новою технікою зможуть оперативніше реагувати на виклики від громадян та ретельніше охороняти підпорядковані їм об’єкти. Нові кросовери обладнані необхідним устаткуванням.
* * *
Реконструкція комунального підприємства «Полтававодоканал» впродовж нинішнього року проходитиме за кошти Світового банку. Серед пріоритетних напрямків – реконструкція у Полтаві каналізаційних насосних станцій та свердловин. Загальна вартість запланованих робіт – 30 мільйонів євро.
Також розглядається можливість залучення кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Гроші мають надійти трьома траншами протягом трьох років. Їх планують розподілити таким чином: 24 мільйони євро підуть на заміну старих колекторів, залишок – на реконструкцію свердловин та насосних станцій. Реконструкцією передбачається не тільки покращення якості очищення стічних вод, а й отримання тепла, біогазу, утилізація мулу та твердих побутових відходів. А загалом повне відновлення мережі водовідведення та водопостачання потребує ще 70 мільйонів євро.

* * *

У Полтаві відкрили перший інклюзивно-ресурсний центр. Спеціалісти центру надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Бойченко розповіла, що відповідно до реформи у галузі освіти діти з особливими потребами навчатимуться у звичайних закладах. Цього навчального року в школи Полтави прийняли 104 дитини з особливостями розвитку. У місті мешкає близько тисячі таких дітей. Новостворений заклад має на меті забезпечити їм право здобувати дошкільну та загальну середню освіту, зокрема і в професійних закладах освіти.
* * *
Розпочалася реєстрація на пробне ЗНО, яка триватиме до 31 січня. Вартість проходження тесту з одного предмета складає 132 гривні. Полтавські школярі, які вирішать таким чином перевірити свої знання перед здачею основного тесту, мають зареєструватися на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Метою попереднього проходження тесту є ознайомлення з процедурою проходження ЗНО, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури відбудеться 16 березня; історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та іноземних мов – 23 березня.
* * *
Сучасний томограф запрацював у Кременчуцькому міському пологовому будинку. Його купили в рамках виконання міської програми “Охорона материнства та дитинства” за понад три мільйони гривень. Відтепер мешканки міста зможуть проходити медичне обстеження на безоплатній основі. Для цього кременчужанкам достатньо мати направлення від сімейного лікаря або дільничного профільного лікаря. Також цього року в міському пологовому будинку розпочнуть проведення лапароскопічних операцій, для яких уже придбали необхідне обладнання. Ще одна позитивна медична ініціатива – у Кременчуці запрацювала програма безкоштовної стоматологічної допомоги для пільговиків. Безкоштовні послуги мають змогу отримувати 14 пільгових категорій громадян, серед яких – пенсіонери, інваліди та учасники АТО (ООС).

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий