Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Парламентська газета “Голос України” опублікувала закон про порядок підпорядкованості релігійних громад двома третинами голосів присутніх. Документ передбачає зміну підпорядкованості релігійної організації шляхом реєстрації нової редакції статуту або внесення змін до статуту релігійної громади.
Змінити підпорядкованість і внести відповідні зміни або доповнення до статуту можна рішенням загальних зборів релігійної громади, які можуть скликати члени такої громади.
У законі зокрема йдеться про те, що рішення про зміну підпорядкованості та внесення відповідних змін до статуту ухвалюється не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту. Рішення засвідчується підписами членів громади, які його підтримали.
Закон вступив у силу 31 січня. Напередодні предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) Епіфаній повідомив в інтерв’ю інтернет-виданню “Крим.Реалії” про те, що вже більше 100 парафій Української православної церкви Московського патріархату перейшли в ПЦУ.
Інтронізація Епіфанія – церемонія вступу на престол і офіційний початок виконання обов’язків предстоятеля Православної церкви України – відбулася 3 лютого в Софійському соборі в Києві.
* * *
У Карлівці планують створити церковну раду, яка має стати дорадчим органом та об’єднати християнські конфесії за прикладом Кам’янця-Подільського (у цьому місті консультативно-дорадчим органом є духовна рада). Як розповів Карлівський міський голова Олександр Наконечний, церковна рада сприятиме об’єднанню зусиль релігійних та громадських організацій для національного та духовного відродження, братиме участь у розробці проектів місцевих нормативно-правових актів з питань моралі та духовності, здійснюватиме колективні заходи добродійного і просвітницького характеру. Наразі питання обговорюється у релігійних громадах району.

Поділися:

Добавить комментарий