Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Акція «Опіка на дому» триває у Лубенському та Гребінківському районах. В її рамках громадські активісти відвідують самотніх літніх людей, які пережили період нацистської окупації та потребують сторонньої підтримки. Учасники акції опікуються тим, щоб підопічні виконували призначення лікаря, супроводжують у справах, спостерігають за станом їхнього здоров’я. Минулого тижня старенькі отримали допомогу продуктами та засобами гігієни. Акція відбувається в рамках проекту «Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму» за підтримки німецького Федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє».
***
«Екологічні шерифи» незабаром можуть з’явитися в об’єднаних громадах області. Таку пропозицію нещодавно внесла Державна екологічна інспекція Центрального округу. Фактично це черговий крок з організації на нових засадах діяльності громадських інспекторів з охорони навколишнього природного середовища – природоохоронних інспекторів на базі місцевих громад. Ініціатором нововведення є Міністерство екології та природних ресурсів України.
Громадським інспектором може бути особа, яка є громадянином України, досягла 18 років, має досвід природоохоронної роботи, пройшла співбесіду в органах Держекоінспекції. Призначені громадські інспектори отримують посвідчення встановленого зразка, які підтверджують їхні повноваження. Громадські інспектори мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, і подавати їх відповідному органу Держекоінспекції для притягнення винних до відповідальності.
***
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася екскурсія-презентація туристичного маршруту «Мандрівка старою Полтавою» від туристичної компанії «Феєрверк мрій». Екскурсію представила Анна Шендрик. Про перлини церковної архітектури Полтави розповіли директор краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Олександр Супруненко та кандидат архітектури, член правління ГО «Збережемо Полтаву» Оксана Бєлявська.
Присутні мали можливість оглянути макети храмів, які були виготовлені під керівництвом незабутнього Валерія Трегубова, та їх 3D-проекції. Багатьох зацікавили також старі світлини із зображенням культових споруд, зокрема Стрітенського храму в Полтаві.

* * *

Раритетну козацьку зброю демонстрували нещодавно у Лохвиці, де вже вдруге пройшли «Лохвицькі вечорниці». Під час заходу охочих теоретично і на практиці вчили орудувати стародавніми ятаганами, пірначами та луками, які застосовували в бою наші предки. Тренери з полтавського Центру спеціальної підготовки «Скіф» привезли спеціальні щити-мішені, які встановили у місцевому парку. Спробували свої сили у стрільбі та метанні ножів і молодь, і люди старшого віку. А в приміщенні місцевої бібліотеки відбулися виставка літератури, присвяченої козацькій зброї, та відкрита лекція. Після активної розминки й інтелектуальних баталій учасників народного дійства частували козацькою кашею.
* * *
Благодійний фонд «Карітас-Полтава» запрошує дітей на безкоштовні гуртки. На юних полтавців чекають уроки живопису, творчі майстер-класи, тренінги з налагодження комунікацій у молодіжному середовищі, розвивальні ігри, заняття з йоги та шейпінгу, квести, флешмоби, арт-заходи. Вік учасників – від 6 до 14 років.

Поділися:

Добавить комментарий