Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Національний музей-заповідник Українського гончарства в Опішні поповниться ще одним експонатом – стародавнім горщиком. Він був вилучений у 2014 році працівниками Закарпатської митниці у занадто «палких шанувальників» старожитностей. Глиняний горщик виготовлений у формі мініатюрної амфори з плоским дном, опуклим тілом, циліндричною шийкою та двома вушками. Датується глиняний виріб пізнім бронзовим віком, імовірно походить з Правобережної України, її західних областей та був знайдений у вигляді уламків.
За словами Юрія Пуголовка, старшого наукового співробітника музею-заповідника Українського гончарства, заступника голови Всеукраїнського об’єднання Спілки археологів України, передача культурних цінностей до фондів музею – непересічна подія. Тим паче, що таких виробів у колекції музею досі не було. Стан, у якому горщик надійшов до археологів, вказує на те, що він походить із якогось зруйнованого поховання у кургані. Бо такі цілі речі нечасто трапляються на поселеннях, або ж як поодинокі знахідки. Цей виріб займе чільне місце в експозиції музею.
* * *
Полтавська облдержадміністрація спільно з обласною радою планує провести реконструкцію гідроспоруд, адже з початком активного танення снігу Полтавщині знову може загрожувати підтоплення. В області нині є 65 малих водосховищ та понад 2 тисячі ставків. Близько 70 відсотків цих водних об’єктів розташовані за межами населених пунктів. Начальник регіонального офісу водних ресурсів Ігор Еренбург поінформував, що кожне водосховище та ставок має гідроспоруди, які забезпечують життєдіяльність цих об’єктів. Нині гідротехнічні споруди водойм, які мають балансову вартість, практично залишилися без господаря.
Навесні минулого року повені зруйнували майже 90 гребель і водопропускних споруд ставків. Більшість не відновили до цього часу. Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко зазначив: якщо негайно не відновити гідроспоруди на водоймах, то неконтрольована вода може нашкодити довколишнім населеним пунктам.
“Якщо ситуація справді критична, то вирішувати її потрібно одразу, а не чекати повені, – зауважив Валерій Головко. – Потрібно зробити обстеження всіх споруд та розробити відповідну програму. Будемо виділяти кошти на їх відновлення. Ситуація з водними об’єктами схожа на ту, що була із землями, які знаходяться поза межами населених пунктів. Ці об’єкти повинні належати органам місцевого самоврядування. Потрібно упорядкувати гідротехнічні споруди малих водосховищ і ставків та передати їх на баланси об’єднаних територіальних громад, міських, селищних і сільських рад”.

Поділися:

Добавить комментарий