Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Полтава долучилася до проекту “Майстерня активної молоді”, який покликаний посилити роль молодих людей у публічному житті свого регіону. Проект передбачає проведення інформаційної кампанії для учнівської та студентської молоді міста віком від 15 до 20 років щодо участі громадян у процесі ухвалення рішень на рівні місцевого самоврядування в два етапи. Сюди включені 30 семінарів для 1500 учнів старшої школи і студентів п’яти вишів міста, а також три одноденних тренінги, спрямованих на розробку проектів розвитку громади міста в рамках “Бюджету участі 2019” (ІІ етап). Ініціатором проекту та організатором інформаційних семінарів виступила громадська організація “Центр розвитку та співпраці громад” за підтримки Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” від Інституту “Республіка” та Національного Демократичного Інституту (NDI). Захід проходить за сприяння КО “Інститут розвитку міста” та управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради.
* * *
Учасники аматорського театру “Малафея” презентували в обласному центрі виставу для особливих дітей у рамках Дня інформування про аутизм. Прем’єра відбулася у Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка. Творчий керівник театру Людмила Вітенко розповіла журналістам, що за допомогою казки намагалися привернути увагу до проблеми неприйняття суспільством дітей з аутизмом. Аматори запрошують долучатися волонтерів та спонсорів до допомоги у реалізації нових проектів.

***

На території Лохвицької ОТГ почали встановлювати індивідуальні євроконтейнери для збору сміття, які до 1 травня будуть роздані в користування мешканцям приватного сектору. Як повідомили на сайті Лохвицької міської ради, за кошти громади придбали 1000 ємностей для сміття об’ємом 120 літрів. Наразі жителі населених пунктів громади вже користуються 1000 індивідуальних контейнерів для твердих побутових відходів. Директор КП «Лохвиця-Сервіс» С. Турчин розповів, що близько 600 мешканців уже уклали договори про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів з комунальним підприємством, і їм будуть роздані нові сміттєві контейнери. Окрім цього, з 1 травня планується, що вивозити сміття з приватного сектору будуть не двічі на місяць, а щотижня.
***
В обласному центрі стартувала благодійна акція «Великодній кошик», яка спрямована на підтримку Всеукраїнської акції «Великодня пожертва». Акція покликана допомогти одиноким людям поважного віку, які перебувають у складних життєвих обставинах. Небайдужі полтавці зможуть зробити грошову пожертву у спеціальну благодійну скриньку, самостійно купити продуктові набори для самотніх стареньких чи особисто передати їм продукти з власного домогосподарства. Організатором акції виступив благодійний фонд «Карітас Полтава». Скриньку для пожертв розміщено у приміщенні фонду по вулиці П. Орлика, 20. Останній день акції – 17 квітня.
***
Наша область увійшла до переліку регіонів, які першими почали реалізовувати проекти з будівництва нових амбулаторій у рамках програми «Доступна медицина». Наразі в державі триває будівництво понад 500 сучасних амбулаторій. Департамент будівництва та ЖКГ Полтавської ОДА зводить 27 медзакладів. На деяких роботи продовжуються, інші – на завершальній стадії. Кошти надходять на умовах співфінансування: 30% йде з місцевого бюджету, решта – з державного.
За словами директора департаменту будівництва та ЖКГ облдержадміністрації Тимофія Голбана, цього місяця нові амбулаторії відкриють у селах Дмитрівка Горішньоплавнівської міської ради, Новооржицьке Оржицького району, Михайлики Шишацької ОТГ. Усі амбулаторії будують енергоефективними та відповідатимуть чинним державним будівельним стандартам.
***
Кременчук готується до Великодніх свят. Зокрема жителів запрошують 27 квітня в парк Миру, там вперше встановлять велетенську писанку. Варто зазначити, що масштабний символ свята представили минулого року і в Дніпрі. Тоді це рукотворне диво занесли до Книги рекордів України.
***
Триває місячник добровільної здачі зброї. За інформацією відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи поліції області, за перші 7 діб місячника на обліку поліції вже 22 одиниці армійської нарізної зброї та понад 50 – гладкоствольної мисливської, 32 зразки холодної зброї та 4 – саморобної вогнепальної зброї. Серед добровільно зданих боєприпасів – понад 780 набоїв, 3 снаряди армійських зразків і 3 гранати, 21 спецзасіб (9 газових і 12 травматичних пістолетів) і 790 боєприпасів.
***
Мешканців і гостей Полтави запрошують взяти участь у благодійному забігу «Біжу заради здоров’я дитини», який відбудеться 12 травня в Корпусному парку. Захід проводять Полтавський штаб Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» та Українська Академія Лідерства. Усі бажаючі зможуть пробігти 5 км. Кошти, що будуть зібрані протягом забігу, перерахують для закупівлі діагностичного обладнання кардіологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні. Для участі у забігу потрібно попередньо зареєструватися.

Поділися:

Добавить комментарий