Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Волонтери з благодійного фонду «Полтавський батальйон небайдужих» спільно з Українською академією лідерства до Великодніх свят організували акцію «Великодній кошик для бійців зони ООС». За час короткострокової акції, яка тривала з 21 по 23 квітня, кожен полтавець міг принести продукти з домашнього господарства чи магазинної мережі, ліки та засоби побутової хімії до Свято-Успенського кафедрального собору. Хто не встиг вкластися в рамки акції, міг принести подарунки для бійців і передати їх під час проведення Великоднього ярмарку, який відбувся на Соборній площі 29 квітня. Зібрану допомогу волонтери доставляють до захисників України.
* * *
На сесії Полтавської міської ради було прийняте рішення передати приміщення колишніх майстерень поблизу будівлі художньої школи (пам’ятки архітектури «Флігель будинку земства») під міський Центр молодіжних ініціатив. Перший заступник міського голови Андрій Лямін повідомив, що для початку буде виділено 200 тисяч гривень – на поточний ремонт приміщення площею 372 м2. Ремонт дасть змогу ще до початку опалювального сезону розпочати роботу Центру. Після цього передбачено виділити ще 500 тисяч гривень на проектні роботи та початок капітального ремонту. Планується, що у відремонтованому приміщенні опалення буде електричним. У новому закладі молодь зможе відпочивати, працювати, грати на музичних інструментах…
* * *
Триває ремонт житлово-комунальної інфраструктури Полтави. Зокрема на відновлення доріг було додатково виділено 30 мільйонів гривень та 44 мільйони гривень – на впорядкування дворів. Як повідомила депутат Полтавської міської ради Світлана Нестуля, окремо на реконструкцію розбитої головної вулиці мікрорайону Огнівка спрямовано 15 мільйонів. Ще 5 мільйонів піде на капремонт зливової каналізації, понад 4 мільйони – на капітальний ремонт контейнерних майданчиків.
* * *
У рамках Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежників школярі Полтавщини демонструють добрі знання з правил пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності. Як повідомили у головному управлінні ДСНС у Полтавській області, днями районні та міські етапи фестивалю відбулися у Полтаві, Лубенському, Гадяцькому, Новосанжарському, Семенівському та Хорольському районах. Організаторами виступили співробітники Служби порятунку «101» та освітяни. Традиційно цей фестиваль проходить масово, адже є чимало бажаючих позмагатися в артистизмі, вокальній та хореографічній майстерності, швидкості, спритності й у такий спосіб нагадати собі та іншим важливі правила безпечної поведінки. Переможці змагань отримали від організаторів відзнаки та право взяти участь у обласному етапі, який буде проведено наприкінці травня.
* * *
Полтавські поліцейські провели ярмарок професій для школярів. Як повідомляє сайт ГУ НП у Полтавській області, старшокласникам із Великобагачанського та Шишацького районів розповіли про умови вступу до навчальних закладів системи МВС, про переваги служби, перспективи кар’єрного зростання і покращення кваліфікації, а також соціальні гарантії. Випускникам, які зацікавилися пропозицією поліції, правоохоронці детально роз’яснили правила участі у конкурсному відборі на оголошені вакантні посади, а також повідомили про можливість здобуття вищої освіти у профільних закладах.

* * *

На Полтавщині в рамках проекту «З картою в руках» велосипедисти створили інтерактивну й друковану карту «100 років боротьби. Місця пам’яті Української революції 1917–1921 років на Полтавщині». Як повідомило видання «Зміст», для його реалізації минулого року надали фінансову підтримку з обласного бюджету. Інтерактивна карта розміщена на інтернет-ресурсі, там відмічені місця, пов’язані з життям і діяльністю визначних діячів Української революції з Полтавщини.
Заступник керівника ГО «ВелоПолтава» Юрій Репало на семінарі-нараді «Туристичний сезон-2019» повідомив, що кожна позначка на карті має свою категорію та фотографію. Фотографії з сайта можна вільно використовувати. Окрім цього, на карту нанесені різноманітні локації – споруди, в яких розташовувалися органи влади, і будинки, в яких народилися, проживали чи працювали подвижники Української революції, місця боїв, зборів, демонстрацій та інших важливих подій.
***
У Палаці дозвілля «Листопад» відбувся звітний концерт Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко. Як повідомили на сайті міської ради, сорок вісім колективів демонстрували свої вміння на конкурсах. П’ятнадцять колективів мають звання зразкового. Заступник міського голови Людмила Бойченко говорить, що школа має добрі творчі традиції. Зокрема вихованці закладу отримали й міжнародне визнання, виступаючи на сценах Великої Британії, Чехії, Польщі, де здобули Гран-прі та перші місця.
***
Завершилися Всеукраїнські змагання зі спортивних танців «Гран-прі Полтавщини». На турнір завітало близько 800 учасників від 4 до понад 60 років. Цьогоріч у програмі були латиноамериканські та європейські танці. Як повідомив організатор заходу Петро Горголь, переможців змагань нагородили кубками, учасників – медалями та грамотами.
***
У селі Червоний Кут Гадяцького району висадили Алею пам’яті героїв АТО. Напередодні лісосмугу розчистили, для посадки обрали липи та берези. Голова Гадяцької РДА Олексій Матюшенко розповів: «Це була давня мета – посадити алею з 400 лип і 100 беріз. Всі вийшли на масовий суботник, щоб вшанувати пам’ять людей, які відстоювали нашу країну».
***
Традиційний велопробіг «Добрі справи – крутячи педалі» відбувся у Полтаві. Стартував він біля монумента Слави. Понад сотня велосипедистів, вбраних у казкові костюми зі святковим аквагримом, проїхалися від Корпусного парку до торгово-розважального центру «Екватор». Там для учасників провели святкове дійство з врученням подарунків та цікавими атракціонами. Благодійні внески від учасників велопробігу збирали на закупівлю медичного обладнання для кардіологічного відділення Полтавської обласної дитячої лікарні.
***
У ході нинішньої весняної призовної кампанії Збройні сили України поповняться 735 новобранцями з Полтавщини, повідомили в обласному військовому комісаріаті.
Планується, що 385 осіб проходитимуть службу у військових частинах ЗСУ, 182 – у Нацгвардії України, 148 – у Державній прикордонній службі і 20 юнаків служитимуть у Державній службі спеціального транспорту. Кожен призовник отримав матеріальну допомогу в розмірі 3706 гривень. Протягом 12 чи 18 місяців їхнім головним завданням стане оволодіння озброєнням і технікою. У зону проведення ООС призовників не направлятимуть.
***
За інформацією начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександра Буцького, під час цьогорічного оздоровчого періоду працюватимуть 27 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які охоплять близько 75 тисяч учнів шкіл області. Це становить понад 50 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку. Всього на оздоровчу кампанію буде залучено близько 100 мільйонів гривень. Середня вартість путівки складатиме понад 7 тисяч гривень.
Здешевлення вартості путівок відбувається коштом обласного бюджету – 11 мільйонів гривень, паритетної участі місцевих бюджетів – близько 19 мільйонів гривень, а також коштом роботодавців та професійних спілок.
***
Підбито підсумки конкурсу для талановитої молоді «Пара-best». Як повідомили у Полтавській міській раді, щороку він має визначену тематику. Так, у 2019 році мав назву «Cherchez la femme» – «Шукайте жінку» і був присвячений відомим артисткам, письменницям, науковцям. За звання найкреативнішої пари змагалися студенти з дев’яти вузів, а підготовка до конкурсу тривала два місяці. Призерами і переможцями стали: 3-тє місце – студенти Полтавського коледжу харчових технологій Національного університету харчових технологій Антон Дивенець та Аліна Бессараб; 2-ге місце – студенти з Комерційного технікуму Іван Соловей та Діана Котляр; на першому місці – студенти Аграрно-економічного коледжу Полтавської державної аграрної академії Володимир Стешенко та Єлизавета Ляскало.

***

У Полтавському базовому медичному коледжі відкрилася фотовиставка «Янголи у камуфляжі», яку презентували доброволець АТО Юрій Крамаренко, представник Головного військово-медичного управління майор Володимир Осіпов та інструктор 179-го навчального центру військ зв’язку Марина Колесникова.
Вони розповіли студентам коледжу про нелегку і надзвичайно відповідальну роботу військових медиків на передовій та в лікувальних установах. Директор коледжу Олена Синенко наголосила, що виховання ставлення до солдата як до захисника України, героя – одне з найпріоритетніших завдань національно-патріотичного виховання дітей та молоді сьогодні. Чимало студентів мріють стати саме військовими медиками та присвятити своє життя службі у Збройних силах України.
***
Відбувся громадський форум «Мікроклімат міста», в рамках якого обговорили, як зробити Полтаву екологічнішою, безпечнішою та комфортнішою, використовуючи для цього смарт-технології. Як повідомляє сайт міської ради, захід відбувся за підтримки Фонду Фрідріха Науманна. Полтава є одним з чотирьох міст, які виграли конкурс Фонду. Найближчим часом за грантові кошти для міста буде закуплена професійна та сучасна апаратура для проведення екологічних вимірів мікроклімату міського середовища. Учасникам форуму було презентовано результати опитування мешканців міста «Стан екологічної ситуації житлового середовища в Полтаві». Понад 85 відсотків мешканців обласного центру переконані – у місті потрібна система екологічного моніторингу та управління мікрокліматом житлового середовища.

Поділися:

Добавить комментарий