Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Традиційне обласне свято української писанки пройшло у Карлівці, адже місто вважається центром писанкарства на Полтавщині. Окрім традиційних великодніх виробів, на святі можна було придбати мед, вишивки народних майстрів, солодощі та картини. Як повідомили журналісти сайта «Коло», окремий стенд присвятили Ігорю Ніколаєвському – заслуженому майстру народної творчості України, який займався відродженням писанкарства на Полтавщині. Створив понад п’ять тисяч робіт. Деякі з них були представлені на фестивалі писанки. Наразі Карлівка прагне розвивати сферу туризму. На це з міського бюджету до 2021 року планують спрямувати 3,2 мільйона гривень. Ще 5 мільйонів хочуть залучити з інших джерел. Загалом на туризм у Карлівці планують витратити майже 10 мільйонів гривень.
* * *
У Корпусному парку Полтави відбувся благодійний Мстиславівський марафон. Зібрані кошти підуть на відбудову хати-музею патріарха УАПЦ Мстислава. Ініціаторами акції виступили Харківсько-Полтавська єпархія ПЦУ та обласна федерація кіокушин карате. Окрім забігу на 300 метрів, 1 та 5 кілометрів, на учасників марафону та гостей чекали концертна програма колективів міста, показовий виступ з карате, ігри та розваги для наймолодших. Переможці отримали пам’ятні сувеніри, а діти – солодкі призи.

* * *

Уряд Китаю висловив готовність взяти участь у спорудженні нового моста через Дніпро на Полтавщині. Як повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів, новий міст будуватимуть поблизу Кременчука. На ці цілі КНР планує виділити 340 мільйонів доларів. Підписання угоди між Урядами України та Китаю відбулося під час форуму «Один пояс, один шлях», що пройшов у Пекіні.
* * *
Запрацювала унікальна мобільна сортувальна лінія, яку можна розмістити безпосередньо на місці накопичення побутових відходів. Її розробником стало підприємство у Щербанях Полтавського району. Інноваційність сортувальної лінії полягає у тому, що обладнання розміщене в автопричепі, що дає змогу економити пальне. Отримувати прибуток планується від здачі на вторинну переробку вже відсортованого сміття. Окрім цього, обладнання можна здавати в оренду. Вартість лінії – 1,4 мільйона гривень, враховуючи вартість автопричепу.
* * *
У Полтаві створять спецмайданчики для вигулу тварин. Як повідомила депутат міської ради Майя Матвеєва, роботи мають розпочатися вже найближчим часом. Попередньо майданчиків буде чотири.
Вартість облаштування одного місця для вигулу тварин обійдеться у 300 тисяч гривень. Сюди входитиме встановлення високого паркану, снаряди для тренування собак, облаштування доріжок, встановлення урн та лавок. Також на черзі будівництво стерилізаційного центру для тварин у межах міста та притулку для безпритульних тварин на 250 місць.
* * *
У ході щорічного місячника добровільної здачі зброї до підрозділів поліції полтавці принесли 113 одиниць незареєстрованої та 128 – зареєстрованої вогнепальної зброї різних видів, а також 40 спецзасобів і 79 зразків холодної зброї. Як стало відомо з сайта відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи поліції області, серед незареєстрованої зброї – 48 одиниць армійської нарізної, 63 – гладкоствольної мисливської, 21 – саморобної вогнепальної. Серед добровільно зданого – понад 1990 набоїв, 190 снарядів армійських зразків, 5 мін часів ІІ Світової війни і 7 гранат.
* * *
Полтавські тролейбуси обладнають моніторами. На ці цілі депутати міської ради виділили майже два мільйони гривень. Як розповів заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексій Чепурко, монітори передбачені для оголошення зупинок та показуватимуть маршрут руху. Також він не виключає можливості, що на них демонструватимуть соціальну рекламу. Чи будуть монітори використовуватися для отримання прибутків від реклами приватних рекламодавців, Олексій Чепурко не уточнив, хоча технічна можливість для цього є. Вартість одного монітора зі встановленням – близько 30 тисяч гривень.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий