Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

«Гараж ідей» – таку назву мав захід, який відбувся в Полтаві в рамках проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект включає консорціум із восьми організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників. Полтава вперше долучилася до цього проекту, а загалом його проводили у травні в 12 містах України. На заході зібралися громадяни, яким цікаво розвивати соціальне співробітництво. Зокрема позитивно впливати на екологію, культуру та спосіб життя громади. З-поміж надісланих заявок для участі експертна комісія обрала 50. Серед них – інноваційний сміттєпереробний завод, сучасний хостел та зона відпочинку для молоді. Найкреативніші автори отримають можливість відвідати хакатони – дводенні інтенсиви з лекціями та консультаціями від провідних експертів. Переможці здобудуть шанс на закордонне стажування, стартовий капітал та менторську підтримку.
***
У Полтаві відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Європи в Україні. Зокрема 21 травня на Театральній площі розгорнули Європейське містечко, де відвідувачі могли ознайомитися з туристичним потенціалом області в рамках роботи XIII Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині». Також у програмі цьогорічного святкування – виступ народного хору «Калина» ПНПУ ім.В.Г.Короленка, показ колекції «Барви Полтавського краю» модельної агенції «Століття краси», презентація національних костюмів Литви та Латвії, презентація нової музичної програми народного оркестру Полтавської обласної філармонії, виступ Полтавського академічного симфонічного оркестру та інших провідних вокальних і хореографічних колективів.
***
Музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя в черговий раз зібрав учасників свята моди і краси, Міжнародного конкурсу «Юні Король та Королева 2019». Цього року він збігся у часі ще з одним дійством – фестивалем моди «Діалог культур», який проходив у рамках Днів Європи. Директор модельної агенції «Століття краси» Ольга Агеєва зазначила, що мета та завдання конкурсу краси – розвиток, популяризація та підтримка дитячої та юнацької творчості, виховання естетичного і художнього смаку у молоді, відчуття дотичності до традицій та культури свого народу.
Переможці конкурсу отримали право на участь у Міжнародних конкурсах краси і творчості, телепроектах, рекламних кампаніях, а також у проектах дитячих та молодіжних видань на пільгових умовах. А глядачі насолодилися модною колекцією з різних країн, виконаною у фантазійному, строгому та класичному стилях.
***
Полтава вже втретє долучилася до Всесвітнього флешмобу – Днів вуличної музики. Цього року музиканти виступали відразу на п’яти локаціях. Знайомитися із їхньою творчістю на імпровізованих сценах просто неба жителі міста могли до пізнього вечора. Ініціатором флешмобу в 2007 році виступив легендарний литовський музикант Андрюс Мамонтовас, який запропонував щороку у третю суботу травня виконавцям найрізноманітніших музичних стилів виходити у центр свого міста і розважити його жителів своїми роботами. День вуличної музики – некомерційний проект, його організаторами є небайдужі жителі міст та громадські організації.

Добавить комментарий