Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Цьогоріч на утримання та реконструкцію доріг Полтавщини з Державного бюджету передбачено 800 мільйонів гривень – повідомили в Полтавській ОДА. Це – кошти дорожнього фонду. Їх розподілили таким чином: 170 мільйонів гривень – експлуатаційне утримання, 552,9 мільйона – поточний середній ремонт, 80 мільйонів гривень – капітальний ремонт.
«Експлуатаційне утримання складається з комплексу робіт. На першому місці – ямковий ремонт. Роботи розпочали в квітні. Планували роботи закінчити до
1 липня, але через погодні умови графік змінився. Плануємо завершити роботи 12 липня. У планах –відремонтувати 163 тисячі квадратних метрів дорожнього покриття», – розповів директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.
Також, за словами Олексія Басана, з 8 по 21 травня оголосили 21 публічну закупівлю на поточний середній ремонт. Нині триває перекваліфікація. Початок робіт запланований на липень з фінансуванням 512,9 мільйона гривень.
***
Як повідомляють журналісти інтернет-видання «Зміст», Білицька загальноосвітня школа № 2 Кобеляцького району вирішила взяти участь у міжнародній програмі з утеплення та модернізації школи: «Подали документи на два конкурси одночасно, але отримали відмову, оскільки у школі не проведений енергоаудит. А це річ дороговартісна, нам не по кишені», – зазначив директор школи Іван Данько. Місцева громадська активістка Лідія Чернига запропонувала дирекції навчального закладу подати заявку до Служби старших експертів у Німеччині з проханням забезпечити їх експертом для проведення енергетичного аудиту.
У вересні 2017 року заявка була сформована, а згодом до Біликів прибула експерт в галузі технічних наук Маргітта Раддатц. Вона три тижні вивчала схему школи, бюджет оплати за електроенергію, можливість енергоощадних заходів, а всі вивчені матеріали були покладені в основу енергетичного паспорта, який видали школі.
Громадська організація «Еколтава» зробила свій внесок у перемогу селищної школи в проекті – саме завдяки їхнім зусиллям був здійснений технічний переклад проведеного енергоаудиту. Згідно з грантовою пропозицією 5 тисяч євро мають бути перераховані на рахунок районного відділу освіти. Наразі кошти ще не надійшли, попередньо необхідно вирішити чимало технічних проблем. Очікується отримання дозволу на підвищення потужності, лише тоді розпочнеться будівництво. Обладнання придбане, 20 панелей (кожна потужністю 270 Вт) чекають монтажу. Таким чином із нового навчального року Білицька загальноосвітня школа № 2 матиме змогу щорічно економити близько 35 тисяч гривень, які раніше витрачала на сплату рахунків за електроенергію.

Поділися:

Добавить комментарий