Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Нещодавно у Розсошенцях відкрили новий особливий дитячий майданчик. Як розповіла директор департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко, він унікальний для України – територія повністю обладнана для навчання правил дорожнього руху. Є справжні знаки, працюючий світлофор, переходи і звичайні гойдалки.
До послуг відвідувачів тут різні види транспорту: дитячі машинки, велосипеди, скейтборди – малеча навчатиметься кататися в безпечному спеціалізованому місці. Реалізувати проект у такому масштабі вдалося завдяки сприянню начальника регіонального сервісного центру МВС у Полтавській області Віталія Бондаренка, голови Щербанівської ОТГ Ігоря Процика та Полтавської ОДА.
* * *
Громади Полтавщини закликали долучитися до ремонту доріг місцевого значення. Як повідомив під час апаратної наради в ОДА директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан, субвенція з Державного бюджету на реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах Полтавщини в 2019 році становить 702,9 мільйона гривень. Із них 172 мільйони виділено на експлуатацію та утримання дорожнього покриття, 552 мільйони гривень – на поточні та середні ремонти і лише 80 мільйонів – на капітальні. З місцевих бюджетів сіл ОТГ надійшло лише 9,5 мільйона гривень у цьому році, а минулого було більше 20 мільйонів. Відомо, що в області є бідні громади. Але за результатами звітів у громадах залишки по невикористаних коштах складають мільярд гривень. Їх можна було спрямувати на ремонт вулиць чи місцевих доріг.
У цьому році підприємство запровадило нову технологію поверхневої обробки покриття, яка значно здешевлює ремонтні роботи, як наслідок – зберігає дорогу й продовжує термін її експлуатації. Щодо середнього ремонту автодоріг, то ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» оголосило 21 публічну закупівлю на 512,9 мільйона гривень. Проведено обстеження 5 мостів (що підлягають капітальному ремонту) із загальним фінансуванням 16,5 мільйона гривень. Майже завершено капремонт мосту в Засуллі Лубенського району (фінансування – 50 млн грн). Здача об’єкта – у жовтні поточного року. Найефективнішим, на думку керівника агентства, стало нанесення світлодіодної вставки на розмітку доріг, що покращує рух автомобілів вночі. Також заради безпеки мешканців відновлено покриття 112 переходів біля шкіл, лікарень та інших соціальних закладів у області.
* * *
В області від початку сезону полювання на пернатих поліція склала 34 адміністративних протоколи, повідомили на головному сайті ГУ НП у Полтавській області. Цього тижня правоохоронцями виявлено 15 фактів порушення правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної зброї. Щодо кожного випадку складено адміністративні матеріали за статтею 191 КУпАП. У порушників вилучено 14 одиниць зброї. Також зареєстровано 19 фактів порушень правил полювання. Відносно недобросовісних мисливців складено адміністративні протоколи за статтею 85 КУпАП.
Правоохоронці продовжують перевіряти документи, що повинні мати при собі мисливці, а також наявність документів на плавзасоби і на право керування ними (якщо полювання здійснюються на воді).
* * *
Овочівники Полтавщини втрачають урожай томатів. Як повідомляє видання «Куркуль», засновник фермерського господарства «Рубін» з Козельщинського району Олександр Незрадько розповів, що масова проблема помідорів – плоди не достигають потрібним чином, «дерев’яніють», а всередині пусті. Фермери припускають, що це може бути вірус бронзовості томатів або просто дефіцит живлення. Молодший науковий співробітник Державного підприємства «Дослідне господарство «Черкаське» Інституту землеробства НААН України Марія Торбанюк у коментарі щодо цієї ситуаці зазначила: найімовірніше, це очевидне ураження вірусом стовбура томатів:
– Нині від цієї проблеми потерпають чимало фермерів. Зараження йде вже з насінини, тому ні засоби захисту, ні обробіток не мають ніякого значення. Вихід із ситуації – це обробка насіння перед висіванням, дотримання сівозміни. Вірус переноситься трипсами і цикадками, які добре зимують у грунті. Заражена сама оболонка насіння, тому ще одним ефективним методом є термічна обробка насіння перед посівом.
Вірус стовбура найбільш поширений у південних районах України. Проявляється на листках, стеблах, квітках і плодах. За незначного розвитку хвороби утворені плоди здебільшого дрібні, дерев’янисті, нерівномірно забарвлені.
* * *
У Гадячі відроджують інформацію про унікальні місцеві сорочки – «жидівки». Як повідомили у відділі культури Гадяцької РДА, у рамках участі в обласному огляді-конкурсі «Народні джерела Полтавщини» Гадяцька центральна бібліотека ім. Лесі Українки продовжує збір матеріалів про гадяцьку сорочку, що є своєрідною візитівкою Гадяцького району.
Днями працівники бібліотеки провели етно-посиденьки, на яких познайомили присутніх з історією гадяцької сорочки, техніками вишивання та орнаментикою, притаманних нашому краю. Зі слів організаторів, «жидівка» – сорочка, яка вишивалась в деяких селах Гадяцького району Полтавської губернії людьми, котрі ретельно зберігали давні узори та техніки вишивання. На Гадяччині «вирізування» виконували синіми нитками. В народі їх називали «жидівська нитка». Вони продавались на базарах Гадяча євреями, які через свої торгові зв’язки імпортували такі нитки, а також барвники з Індії. Колір «індиго» був недоступний через фарбування натуральними барвниками, бо фарбник був достатньо дорогий, адже не вирощувався в Україні. А отримати такий колір за допомогою європейських фарбників було неможливо.
Серед учасників зустрічі була і місцева майстриня Анастасія Галушка, яка з гордістю продемонструвала сімейну реліквію – гадяцьку сорочку, отриману від своєї бабусі Шелест Анастасії.
* * *
На Полтавщині знищують рекордний урожай маку, який вирощував фермер з Оржицького району. Вартість 240 гектарів снодійного маку – сім мільярдів гривень. Правоохоронцям господар зізнався, що планував використати урожай для випікання здоби. «Плантацію» наркомісного маку, викриту у червні на території Лазірківської сільради, керівник департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Юрій Буковський назвав безпрецедентним наймасштабнішим незаконним посівом за всю історію незалежної України. За оцінкою експертів, з такої кількості сировини (що містить морфін, кодеїн і папаверин) можна було б виготовити 125 мільйонів разових доз для вживання наркотиків. Довгоочікуваному судовому рішенню про знищення наркомісної культури передувала тривала робота оперативників управління протидії наркозлочинності, слідчих відділу розслідування особливо тяжких злочинів поліції області і прокуратури Полтавщини. Правоохоронцям вдалося зібрати доказову базу та отримати відповідні висновки судових експертиз. Керівнику агротовариства загрожує позбавлення волі строком на сім років. Наразі він знаходиться під домашнім арештом у нічний час доби.
* * *
Полтавський Батальйон Небайдужих оголосив про початок збору коштів на купівлю приладу нічного бачення (ПНБ) для військових зони ОСС. Як поінформували на своїй сторінці волонтери, військові з 72-ї бригади дуже просять допомогти їм придбати прилад нічного бачення. Він дещо відмінний від тих, що купуються зазвичай, бо вдягається на голову. Вже вдалося кілька разів подібні дістати, тож є безліч позитивних відгуків. Ці ПНБ і зараз допомагають захисникам на сході. Ціна «нічника» – у межах 39 тисяч гривень. Волонтери порахували кошти у скриньках для армії, що стоять у Свято-Успенському соборі, акумулювали залишки і не вистачає ще приблизно 10 тисяч гривень.
Для бажаючих допомогти коштами на купівлю «нічника» – «ПриватБанк» 5168 7427 0506 6151 – Бубнюк В.Л. (Архієпископ Федір).

Поділися:

Добавить комментарий