Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

У Мінську за сприяння Посольства України в Республіці Білорусь відбулося урочисте дійство, присвячене 170-річчю від дня народження видатної української письменниці, фольклористки, громадської діячки Олени Пчілки. Учасникам зібрання запропонували переглянули фільм «Берегиня драгоманівського роду», нещодавно створений на замовлення відділу культури і туризму Гадяцької міської ради. Кінострічку представила автор сценарію, режисер фільму, поетеса та журналістка з Полтави Інна Снарська (Дідик).
На творчому вечорі прозвучали поетичні твори Інни Снарської, а також білоруських митців. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим акцентував на важливості подібних заходів для розвитку українсько-білоруських відносин у царині культури.
* * *
«Щедрий дар мистецтвознавця Віталія Ханка» – так називається виставка нових надходжень до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Наш відомий краянин, авторитетний мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Віталій Миколайович Ханко передав цього року музею понад 2, 5 тисячі експонатів: документи й мистецькі твори родини Ханків, картини, витвори декоративно-ужиткового мистецтва, книги, періодику 1930 – 1990-х років.
У виставковій залі музею представлені художні полотна Миколи Підгорного, Андрія Сербутовського, Євгена Путрі, Наталії Юзефович, Павла Волика та інших майстрів, автентичні керамічні вироби з різних куточків Полтавщини, порцелянові витвори, вишивані рушники.
З метою пошанування благодійника в музеї вирішили заснувати іменний фонд Віталія Ханка.
* * *
У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відкрилася книжкова виставка з циклу «Портрети нації» – «Гетьмани України: історії про славу, мудрість і відвагу». Експозиція складається з трьох тематичних розділів: «Видатні постаті в історії України», «Володарі гетьманської булави», «Славетні гетьмани».
Виставка розрахована на учнівську та студентську молодь, учителів, викладачів, науковців. Діятиме вона до 21 жовтня у відділі обслуговування користувачів.

Поділися:

Добавить комментарий