Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

У Лубенському районі тривають роботи з реконструкції дороги М-03 Київ–Харків. Поточний середній ремонт обходу Лубен виконує компанія «Альтком». Востаннє дорожники працювали на цій ділянці 6 років тому. Надалі всі плани були «заморожені» через відсутність фінансування.
Станом на 17 липня підрядник працював на лівому проїзді. Роботи велися на трьох ділянках: 197–202 км, 202–207 км, 207–210 км.
Поточний середній ремонт автомобільної дороги М-03 Київ–Харків цього дня продовжувався також на під’їзді до села Копили Полтавського району. Роботи велися компанією «Ростдорстрой» на правому проїзді. Щодня на об’єкті задіяно близько 30 одиниць техніки.
***
За інформацією департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА, в області укладена рекордна кількість угод міжмуніципального співробітництва ОТГ. Якщо загалом їх налічується в Україні 201, то 70 припадають саме на Полтавщину. Причому 21 угода укладена протягом цього року. На сьогодні значно активізувалися громади Оржицького, Кобеляцького, Гадяцького та Пирятинського районів.
***
До дванадцятки закладів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), які за системою «гроші йдуть за пацієнтом» отримали найбільше фінансування, увійшли три центри ПМСД з Полтавщини. За повідомленням МОЗ України, це комунальне некомерційне медичне підприємство «Центр ПМСД №3» м. Кременчука (4010793,30 грн), КП «Центр ПМСД №2 Полтавської міської ради» (3398121,09 грн), КП «Центр ПМСД №3 Полтавської міської ради» (2654372,13 грн).
Нариклад, перший із цих закладів раніше отримував субвенцію 2, 4 мільйона гривень на місяць, у липні ж фінансування збільшено до понад 4 мільйонів. Очікується, що ця сума буде зростати й надалі, оскільки наразі декларації з лікарями підписали тільки 34% мешканців, які проживають на території обслуговування цього закладу.
***
У Горішніх Плавнях ремонтують дитячі дошкільні заклади, які знаходяться у комунальній власності міської територіальної громади. Так, у 2018 році за кошти міського бюджету триває реалізація програми з реконструкції санітарних кімнат та кухонних блоків. Зокрема дитсадку «Золота рибка» на капітальний ремонт туалетних кімнат та кухонних блоків для роздачі їжі в ясельній та середній групах виділено 200 тисяч гривень. В ясельній групі роботи вже завершено, облаштовано місце для роздачі їжі дітям, встановлено сучасні кухонні меблі, що відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Роботи будуть завершені до 1 вересня.
***
Одним із переможців Всеукраїнського сатирично-гумористичного фотоконкурсу «Весела копиця» став головний художник Національного музею-заповідника українського гончарства (Опішня) Юрій Пошивайло. В номінації «Природа» він отримав золоту медаль Національної спілки фотохудожників України за світлину «На посту». Як відомо, Пошивайло Юрій Миколайович – гончар, скульптор, фотохудожник. Походить з відомого опішнянського роду гончарів Пошивайлів. Дизайнерське оформлення друкованих видань про гончарство і українське народно-ужиткове мистецтво Юрія Пошивайла відзначаються оригінальністю і самобутністю.
Значний вплив на стиль робіт Юрка Пошивайла здійснила творчість батька – гончаря Миколи Пошивайла.
***
Наказом департаменту культури і туризму облдержадміністрації за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність присвоєно почесні звання аматорським колективам Чорнухинського району. Так, звання «народний аматорський колектив (студія)» присвоїли театральному колективу Чорнухинського районного центру культури і дозвілля та фольклорному колективу «Червона хустина» Постав-Муківського сільського будинку культури Чорнухинського району. Звання «зразковий аматорський колектив (студія)» присвоєно хореографічному колективу «Водограй» Чорнухинського центру культури і дозвілля та колективу народного танцю «Весна» Чорнухинського центру культури і дозвілля.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий