Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

У Полтавському обласному військовому комісаріаті відбулися проводи призовників осінньої призовної кампанії 2019 року. Серед тих, хто був у строю, – представники всіх районів і міст області. Найбільше – з Полтави.
Військовий комісар Полтавського обласного комісаріату полковник Дмитро Губський нагадав, що після трьох місяців служби кожен із військовослужбовців може за власним бажанням укласти контракт для проходження служби у Збройних силах України.
Він поінформував, що планове завдання для Полтавщини – 606 осіб. Зокрема упродовж осіннього призову до лав Збройних сил України мають відправити 386 полтавців, до Національної гвардії України – 153, Державної служби спеціального транспорту – 28, Державної прикордонної служби – 39.
Особливість нинішнього осіннього призову – поділ його на два етапи. Вони відрізняються кількістю юнаків, яких відправлять зі збірного пункту облвійськкомату до військових частин ЗСУ й інших військових формувань у жовтні, листопаді й грудні.
Чисельність першої групи осіннього призову, яку урочисто провели в армію 9 жовтня, становить 170 мешканців Полтавщини.
* * *
На Полтавщині діє «Обласна цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді, розрахована на 2017–2020 роки». На її виконання за 2017–2019 роки використано: у 2017-му – 1 млн 493 тис. грн; у 2018-му – 1 млн 483 тис. грн; за перше півріччя 2019-го – 1 млн 130 тис. грн (із 2 млн 565 тис. грн).
Зокрема Полтавщина – перша область в Україні, де заклади освіти одержали комплекти навчальної зброї (30 комплектів). Навчальну зброю отримали освітні установи Петрівсько-Роменської, Пирятинської, Решетилівської, Семенівської, Новосанжарської, Нехворощанської, Руденківської, Опішнянської об’єднаних територіальних громад, Гадяцького, Котелевського, Миргородського, Чутівського, Семенівського, Хорольського і Зіньківського районів, Горішніх Плавнів і Миргорода. Для занять із військово-патріотичного виховання є можливість ще отримати навчальну зброю.
«Запрошуємо керівників райдержадміністрацій, міст, громад сприяти участі закладів освіти у заходах обласної цільової програми з національно-патріотичного виховання. Крім того, рекомендуємо при формуванні видатків із місцевих бюджетів на фінансування освітньої галузі у 2020 році запланувати виділення додаткових коштів на модернізацію навчально-матеріальної бази допризовної підготовки молоді в закладах освіти, а також на оплату праці керівників гуртків із військово-патріотичного виховання», – зазначила директор департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

(За матеріалами департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації).

Поділися:

Добавить комментарий