Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Нові тарифи на світло із 1 червня

Дива не сталося. Сподівання на диференціацію вартості електроенергії і на те, що для споживачів, які використовують до 100 кіловат у місяць, вартість кіловата залишиться на рівні 2,64 грн, на жаль, не справдилися.
Із 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення становитиме 4,32 грн/кВт. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 31 травня.
Новий тариф діятиме з 1 червня 2024 року до кінця квітня 2025 року.
Також відбулися зміни для індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають у житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах), обладнаних електроопалювальними установками:
до 2000 спожитих кВт на місяць — 2,64 грн/кВт;
понад 2000 кВт на місяць — 4,32 грн/кВт.
Окрім цього, в Міненерго повідомили, що 2,16 грн за кВт/год буде «нічний тариф» на електроенергію за наявності двозонного лічильника.
Пільговий тариф 2,64 грн/кВт год передбачено для споживачів протягом опалювального періоду (1.10.2024 по 30.04.2025) з електроопалювальними установками при споживанні до 2000 кВт/год на місяць.

Україна планує переробляти понад 50% агропродукції

Цього року Україна планує ухвалити «Стратегію розвитку аграрного сектору України до 2030 року». Це одне із зобов’язань згідно з програмою підтримки економіки Ukraine Facility від Європейського Союзу.
Серед важливих напрямків документа – збільшення переробки та розширення експортних можливостей агросектору.
Щоб зберегти потужності в агросекторі і підвищити його ефективність та експортні можливості, необхідно розвивати сектор з переробки. Це додана вартість продукції і збільшення доходів аграріїв. У планах – переробляти понад 50% сільгосппродукції. Адже країна має досить великі можливості для переробки у тваринництві – виготовлення м’ясних і молочних продуктів. Також вироблення різних видів олії та розвиток виробництва кормів для худоби.

На Полтавщині працевлаштовано понад 5 тисяч осіб

Понад 5 тисяч людей на Полтавщині працевлаштували з початку року. За цим показником Полтавська область – третя в країні.
Про це розповів начальник ОВА Філіп Пронін: «За 4 місяці послугами служби зайнятості скористалися майже 17 тисяч людей. Більше тисячі з них пройшли професійне навчання. Серед безробітних, зареєстрованих цьогоріч, 22% – ВПО. З них працевлаштували 1049 людей, що в 1,6 разу більше від минулорічного показника».
Найбільший попит – на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин, фахівців найпростіших професій, працівників сфери торгівлі й послуг.

Ще одне підприємство області долучилося до ініціативи «Зроблено в Україні»

Завод комунальної техніки з Полтавщини долучився до ініціативи «Зроблено в Україні». Його продукція представлена у каталозі «Українська техніка для громад». Про це розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
«Нині підприємство виготовляє понад 700 моделей. Серед них – сміттєвози, асенізатори, самоскиди, автокрани, тягачі, комбіновані дорожні машини для цілорічного утримання автошляхів, – розповів Філіп Пронін. – На виробничих потужностях налагоджений цикл проєктування і виробництва комунальної техніки. Цехи оснащені сучасним обладнанням. Підтримуємо та популяризуємо місцевого виробника, зміцнюємо економіку Полтавщини».
У планах заводу – збільшувати обсяги й розширювати модельний ряд продукції.

Поділися:

Добавить комментарий