На Полтавщині завершилися ранні жнива
В області загалом намолотили понад 1,6 мільйона тонн ранніх зернових і зернобобових культур. Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
«Наші аграрії – гаранти продовольчої безпеки. Завдяки їхній невтомній щоденній праці наша область із новим урожаєм, – зазначив керівник області. – Цього року аграрії віджнивували раніше, ніж торік, незважаючи на складні погодні умови. Серед зібраних ранніх зернових найбільше пшениці – 80%, також зібрали ячмінь, жито, овес, горох і ріпак. Полтавщина забезпечена продовольчим зерном. Дякуємо кожному й кожній, хто дбає про українську землю».
Попереду в аграріїв збір пізніх культур на площі понад один мільйон гектарів.
В Україні скасували мита й ПДВ на імпорт обладнання для енергетики та РЕБ
В Україні з 27 липня набули чинності закони, що спрощують імпорт певних категорій товарів, зокрема обладнання для енергетики та засоби радіоелектронної боротьби. Про це повідомляє Державна митна служба.
«Зокрема, закони передбачають можливість застосування звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну обладнання для енергетики: електрогенераторного обладнання; обладнання для вітро- та сонячної генерації; акумуляторів (крім акумуляторів малої потужності)», – йдеться у повідомленні.
Пільги також поширюються на таке важливе оборонне обладнання, як засоби радіоелектронної боротьби.
Законодавчі зміни також передбачають пільгове ввезення широкого спектру товарів для забезпечення енергетичної безпеки, включаючи турбіни, двигуни, трансформатори, акумулятори та інші компоненти. Це стосується як комерційного імпорту, так і товарів, що пересилаються в міжнародних поштових та експрес-відправленнях.
Під пільгове ввезення в Україну підпадають такі важливі для населення товари, як електрогенератори, інвертори, літій-іонні акумулятори та зарядні станції на їх основі, а також сонячні панелі для ремонту та/або заміни від пошкоджень і розширення потужності діючих сонячних електростанцій.
Державний грант для оплати контракту в університеті
Цього року вступники вперше зможуть отримати державний грант для оплати контракту в університеті від 15 тисяч гривень і більше. Щорічно протягом навчання кошти нараховуватимуть через «Дію». Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки й технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram-каналі, передають Українськi Новини.
Це революційний крок для української системи вищої освіти.
Федоров додав, що студенти, які вступили на бюджетну форму навчання, як і раніше, отримуватимуть повне фінансування від держави.
За словами міністра, система державних грантів трансформує підхід до освіти як серед студентів, так і навчальних закладів. Нова система стимулюватиме конкуренцію, адже більше студентів – більший бюджет, це стане стимулом для покращення умов навчання, професійного розвитку викладачів, створення додаткової цінності для вступників.
Поліцейська станція на Зіньківщині
У Зіньківській громаді відкрили першу поліцейську станцію у межах реалізації Всеукраїнського проєкту «Поліцейський офіцер громади». Станція розташована в приміщенні адмінбудівлі Бірківського старостинського округу.
Тут уже кілька місяців працюють двоє досвідчених офіцерів сектору взаємодії з громадами відділу превенції Полтавського райуправління поліції Андрій Шаруда та Олексій Циган. Обидва пройшли спеціальну підготовку, тож віднедавна безпека й спокій місцевих жителів – у їхніх руках.
Поліцейські працюють фактично цілодобово. Тож громадяни розуміють, що їм завжди є до кого звернутися за допомогою і захистом.
Вам також може сподобатись
У Машівці дружина священика за кермом збила жінку і ще тричі проїхалась по ній: подробиці трагедії
Полтавщина у вогні
В області збільшується кількість хворих на ГРВІ та COVID-19
Рятувальні служби працюють у посиленому режимі, щоб загасити пожежу в Полтавському районі
13 вересня Україна повернула з російського полону 49 полонених, серед яких військові та цивільні.