Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Представники науки, які створюють майбутнє, – фізики високих енергій – тиждень працювали на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Питання астрофізики і ядерної фізики розглядали та обговорювали близько 40 представників 12 країн на літній Транс’європейській школі фізики високих енергій. Крім лекцій і тренінгів, студенти мали практичні заняття, підготували презентації власних наукових досліджень.
Для участі в роботі міжнародної школи фізиків Полтавський університет економіки і торгівлі відвідав з візитом аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Французької Республіки в Україні Сільвен Ріголле. Під час зустрічі гостя з ректором ПУЕТу професором Олексієм Нестулею були окреслені напрями подальшої співпраці у розвитку програм університетського співробітництва, залучення нових партнерів для реалізації наукових проектів.
* * *
Миргородський пілот-ас Олександр Оксанченко днями блискуче виступив на міжнародному авіашоу у Великій Британії. Організували дійство з нагоди сторіччя Королівських повітряних сил.
Командир 831-ї бригади тактичної авіації з льотної підготовки виступив на винищувачі Су-27. Полковник Олександр Оксанченко на авіабазі Фейфорд представив нову пілотажну програму, показав фігури вищого пілотажу та продемонстрував нові елементи на малих висотах.
Загалом на авіашоу свою майстерність продемонстрували військові льотчики з понад 20 країн світу. Україну представляли два літаки-винищувачі Су-27 та військово-транспортний Іл-76. Головний виконавчий директор авіапоказу Енді Армстронг наголосив, що участь українських винищувачів стала ключовою подією авіашоу.
* * *
Полтавському Кризовому центру для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах, виповнився рік. Спеціалісти надають жінкам психологічну, побутову та медичну допомогу. Опікується центром благодійна громадська організація “Світло надії”. Протягом року тут прихистили 50 жінок і 50 дітей.
– Усі історії абсолютно різні, є драматичні, є з хорошим кінцем і не дуже. Запам’яталася мама, яка приїхала з іншої області, вагітна, з двома дітками. Чоловік їй відрізав палець. Зараз у неї все добре. Близько 80% жінок, які потрапили до нас, не мали роботи і ніколи не тримали в руках грошей більше, ніж потрібно на хліб і молоко. Ми навчаємо їх фінансовій незалежності, відправляємо на різноманітні курси та семінари, знаходимо роботу. Завдяки цьому вони стають впевненішими та починають поважати себе. Такі люди уже не допустять принижень і знущань над собою, – розповіла керівник центру Олена Чикурова.
Клієнтками є жінки, які постраждали від домашнього насилля, торгівлі людьми, переселенки, особи, що звільнилися з місць позбавлення волі чи з різних причин залишилися без житла. Центр співпрацює з поліцією, службами, які опікуються сім’ями і дітьми, органами соціального захисту, медичними установами тощо.
* * *
Для допомоги городянам в аномальну спеку в Кременчуці на площі Незалежності змонтували першу в місті установку туманоутворення, повідомляє Кременчуцька міська рада. Влітку від різкого підвищення температури повітря збільшується ризик перегрівання організму людини, наслідками є тепловий або сонячний удари, зневоднення, загострення хронічних захворювань. Аби запобігти цьому, спеціалісти КП “Кременчукводоканал” встановили конструкцію, біля якої люди можуть освіжитися.
За інформацією підприємства, установка, що дає водяний туман високого тиску, є розробкою інженера-конструктора Ольги Панасенко. Несуча конструкція являє собою правильну геометричну фігуру (2,6 х 2,8 м), створену з урахуванням антивандальних вимог і міцно закріплену на бетонних опорах. Є можливість демонтувати споруду на осінньо-зимовий період. Технологія перспективна і має багато галузей для застосування.
* * *
На Полтавщині триває обласна екологічна експедиція школярів “Чиста хвиля-2018”. Науковий супровід здійснює учитель хімії вищої категорії Полтавської гімназії № 17 Олександр Недоруб. Експедиція заснована Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді. Понад двадцять років її учасники влітку подорожують Полтавщиною і досліджують рідний край.
До участі в експедиції залучили найактивніших слухачів обласної очно-заочної біологічної школи та учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Вони вивчають прибережну зону річки Псел на території Гадяцького, Миргородського і Шишацького районів та збирають матеріали для власних науково-дослідницьких робіт.
– Здобути знання з різних біологічних дисциплін, набути навичок польових досліджень, покращити здоров’я в екологічно чистій місцевості дають змогу дітям наші експедиції. Адже це пряме спілкування з природою, не через підручник, а через дотик, – наголошує директор обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Віталій Бедніна.
Для юних екологів організований і змістовний відпочинок: купання у річці, спортивні ігри, пісні під гітару біля вогнища, свято Нептуна.
* * *
З початку року на водоймах Полтавщини загинули 34 людини, з них шестеро – діти. Це майже вдвічі перевищує показник аналогічного періоду 2017 року. Для зменшення кількості трагічних випадків на воді полтавські рятувальники вирішили нагадати людям правила безпечної поведінки у незвичний спосіб. Влаштували дводенну профілактичну флешмоб-акцію, повідомляє ГУ ДСНС України у Полтавській області.
Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій спустили на воду байдарки і вирушили вздовж пляжів і місць відпочинку для того, щоб привернути увагу громадян до проблеми нещасних випадків на воді і вкотре застерегти від необачного поводження під час дозвілля на річках, ставках, озерах.
“За ці дні ми долаємо кілька десятків кілометрів річкою Псел за маршрутом Шишаки – Яреськи – Велика Багачка. Під час акції зупиняємось на пляжах населених пунктів і проводимо профілактичну роз’яснювальну роботу з відпочивальниками. Також вручаємо листівки з правилами безпечної поведінки на воді”, – розповів керівник головного управління ДСНС України в Полтавській області Володимир Салогуб.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий