Українські аграрії засіяли майже 6 млн га озимих культур
Озимі зернові сіють у всіх областях, загалом засіяно вже майже 4,9 млн га (95%). Про це пише Kurkul.com на основі даних Мінагрополітики. Зокрема станом на 5 листопада посіяно: озимої пшениці – 4,3 млн га (96%); озимого ячменю – 543,6 тис. га (85%); озимого жита – 67,9 тис. га (96%); озимого ріпака – 1,07 млн га (96%).
Аграрії Полтавської, Вінницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Рівненської, Тернопільської та Чернігівської областей завершили сівбу озимих зернових. Аграрії 12 областей завершили сівбу озимого ріпака.
«Закон про дрова» стосується «чорних лісорубів», а не населення, яке обігрівається дровами
Про це заявив народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності й один з авторів законопроєкту Максим Павлюк, повідомляє «Суспільне Новини» із посиланням на прес-службу «Слуги народу».
Йдеться про закон №9665 щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини. «Громадяни не нестимуть жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров або 15 м куб. дубових – це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон. Оскільки закон не має зворотної сили, державні органи, зокрема й поліція, не мають права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності.
В окремих ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми законо-проєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактуванням проголосованих норм, а відвертою неправдою”, – сказав депутат.
За словами Павлюка, закон має на меті не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог. Для звичайних домогосподарств, які не займаються переробкою чи продажем деревини у промислових масштабах, цей закон значення не матиме, сказав народний депутат.
«Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися. Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності», – пояснив Павлюк.
Президент України Володимир Зеленський не підпише «закон про дрова», повідомив радник президента Дмитро Литвин.
Вам також може сподобатись
«Або ми комплектуємо підрозділи немотивованими чи умовно мотивованими людьми, або кажемо, що у нас нема солдатів, заморожуємо конфлікт і чекаємо наступного нападу росіян», – майор Роман Істомін
Українці зможуть передплатити пресу за програмою «Зимова єПідтримка»
Щит, що зупиняє ворога
ВПО та учасники бойових дій можуть безкоштовно перевезти речі в межах України
Зігрій своїх, щоб вороги палали!