Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Українські аграрії засіяли майже 6 млн га озимих культур

Озимі зернові сіють у всіх областях, загалом засіяно вже майже 4,9 млн га (95%). Про це пише Kurkul.com на основі даних Мінагрополітики. Зокрема станом на 5 листопада посіяно: озимої пшениці – 4,3 млн га (96%); озимого ячменю – 543,6 тис. га (85%); озимого жита – 67,9 тис. га (96%); озимого ріпака – 1,07 млн га (96%).
Аграрії Полтавської, Вінницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Рівненської, Тернопільської та Чернігівської областей завершили сівбу озимих зернових. Аграрії 12 областей завершили сівбу озимого ріпака.

«Закон про дрова» стосується «чорних лісорубів», а не населення, яке обігрівається дровами

Про це заявив народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності й один з авторів законопроєкту Максим Павлюк, повідомляє «Суспільне Новини» із посиланням на прес-службу «Слуги народу».
Йдеться про закон №9665 щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини. «Громадяни не нестимуть жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров або 15 м куб. дубових – це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон. Оскільки закон не має зворотної сили, державні органи, зокрема й поліція, не мають права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності.
В окремих ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми законо-проєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактуванням проголосованих норм, а відвертою неправдою”, – сказав депутат.
За словами Павлюка, закон має на меті не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог. Для звичайних домогосподарств, які не займаються переробкою чи продажем деревини у промислових масштабах, цей закон значення не матиме, сказав народний депутат.
«Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися. Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності», – пояснив Павлюк.
Президент України Володимир Зеленський не підпише «закон про дрова», повідомив радник президента Дмитро Литвин.

Поділися:

Добавить комментарий