Інформаційний кур’єр

Інформаційний кур’єр

Офіційна делегація Миргорода відвідала місто Анікщяй (Литва). Саме в ті дні відбувалося святкування Дня міста Анікщяй у рік 100-річчя Незалежності Литви.
До ювілейних мистецьких заходів долучився ансамбль народної музики і пісні “Миргородський сувенір”, який привітав місцевих жителів українськими піснями.
Миргородський міський голова Сергій Соломаха та міський голова міста Анікщяй Кястутіс Тубіс підписали договір про співпрацю в економічній, медичній, освітній, культурній, туристичній галузях. Литовське місто стало одинадцятим містом-побратимом Миргорода.
* * *
Серед найперших “ворогів” Кременчуцького водосховища – фосфати та викиди промислових підприємств.
У Кременчуцькому національному університеті ім. Остроградського екологи, науковці, депутати та представники інших структур обговорювали питання, чому в цьому році сталося масове цвітіння водосховища. До того ж звідти йде різкий неприємний запах, погіршується якість води та, що немаловажно, гинуть риба й інші організми водойми.
– У першу чергу забрудненню постійно сприяє потрапляння фосфатів із хімії, а Україна, на відміну від інших європейських країн, офіційно їхнє використання не забороняє. Це сприяє поширенню водоростей. А ті, в свою чергу, при розкладанні біомаси втрачають багато кисню, що призводить до масового замору риби, – прокоментував ситуацію професор університету кафедри біотехнологій Володимир Нікіфоров.
Серед основних забруднювачів також називалися великі підприємства міста.
* * *
З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми благодійна організація “Світло надії” за участю управління в справах сім’ї, молоді та спорту ОДА, яке виступило координатором, провели у Полтаві інформаційну акцію “Лабіринт можливостей”.
Мета акції полягала в тому, щоб громадяни більше дізналися про наслідки торгівлі людьми і ризики потрапити у трудове чи сексуальне рабство, повіривши обіцянкам недобросовісних ділків.
– В усіх обласних центрах України проводяться такі акції, щоб підвищити обізнаність громадян стосовно проблеми протидії торгівлі людьми, уберегти від ризиків, зокрема в контексті нелегального працевлаштування, – зазначила програмний спеціаліст БО “Світло надії” Ольга Гришко.
За словами представника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександра Лелюка, на Полтавщині з початку року відбулося понад 90 тематичних заходів. У 2017 році восьмеро осіб із нашої області отримали статус постраждалих від торгівлі людьми та відповідну допомогу.
* * *
Двадцята науково-практична конференція з індології відбулася у Полтаві. Її організував Полтавський міський центр українсько-індійської дружби “Шанті”. У конференції взяли участь науковці, викладачі та студенти із різних вищих навчальних закладів України. Приїхали до Полтави і гості з Індії. Говорили про світогляд, релігію, культуру та історію двох країн.
– Конференція носить назву “Хай “Шанті” – “Мир”, те, що нас всіх єднає, – зазначила Світлана Грицай, президент Полтавського міського центру українсько-індійської дружби “Шанті”. Ми розглядаємо різні питання українсько-індійських відносин в аспекті миру, толерантності і добра.
* * *
У Пирятині відбувся оригінальний карнавал “Королева бензоколонки” за мотивами однойменного кінофільму, який знімали в місті, повідомляють у міській раді.
Розпочалося дійство зі святкової ходи від архітектурної візитівки міста – цегляної водонапірної вежі, побудованої в середині ХХ століття, до облаштованої для гулянь і відпочинку галявини між багатоповерхівками житлового масиву району автостанції. Тут на дітлахів чекали різноманітні конкурси, розваги і атракціони, а для дорослих виступали аматори сцени, мелодії 1960-х років виконував оркестр Школи естетичного виховання. Гостей вітали персонажі улюбленої комедії – артисти, одягнені в костюми Людмили Добрийвечір, Панаса Петровича, Рогнеди Карпівни та інших героїв фільму.
Карнавал проводиться другий рік поспіль. Родзинкою цьогорічного свята став конкурс команд кашоварів, у якому перемогла команда “Добрий вечір”. Переможці отримали приз – “срібний” казан.
Завершилося дійство переглядом фільму “Королева бензоколонки” в імпровізованому кінотеатрі просто неба.
* * *
Третій рік поспіль Зіньківська районна рада організовує спартакіаду “Краще спортивне село Зіньківщини” серед сільських рад, селищної ради та сіл Зіньківської міської ради.
На районному стадіоні “Старт” пройшов марш-парад учасників змагань під супровід народного самодіяльного духового оркестру Великопавлівського будинку культури.
Сільські спортсмени змагалися у міні-футболі, волейболі, гирьовому спорті, настільному тенісі, шашках, перетягуванні канату. Загалом у змаганнях взяло участь 14 команд. Переможці в кожному виді нагороджені кубками, медалями та грамотами.
Перемогу в загальнокомандній першості та кубок “Краще спортивне село Зіньківщини 2018 року” виборола команда Великопавлівської сільської ради, на другому місці – представники Тарасівської сільської ради, на третьому – Опішнянської селищної ради. n

Поділися:

Добавить комментарий